Finanční centra obvykle vyžadují tři základní věci: přívětivé prostředí, právní stát a bilingvní pracovní sílu.

Když přijde řeč na finanční centra v Asii, většina lidí si představí Hongkong, Singapur nebo Tokio. Zejména první dvě jmenovaná města mají mnoho podobných charakteristik, z nichž z hlediska finančního trhu je důležitá především vláda práva a pracovní síla, která se dokáže domluvit anglicky.

Singapur je dnes často označován jako asijský kryptoměnový hub. Mimo jiné i díky tomu, že regulatorní rámec si je vědom zvláštností kryptoměn a dá se říci, že je velmi komplexní. Na druhé straně Hongkong ke kryptoměnám zaujímá roztříštěný přístup, což do něho vnáší prvky nejistoty.

Podle analytikům portálu CoinDesk.com bychom ale neměli přehlížet Malajsii, která se v mnoha rysech podobá Singapuru. Malajsie sice nedisponuje rozvinutým finančním trhem, to ale nemusí vadit. „V kryptoměnách geografie hraje stále menší roli,“ uvedl Henry Chong, šéf společnosti Fusang. Podle něho pro Malajsii hovoří vzdělaná pracovní síla a nízká daňová zátěž, což ji i díky blízkosti Singapuru a Hongkongu předurčuje k tomu stát se kryptoměnovým hubem budoucnosti.