Podle Loeba se právě volatilita trhu zvýšila, což očekává i v krátkodobém výhledu, dodává, že finanční podmínky jsou uvolněné a jeho analýza se v současnosti zaměřuje na kvalitu podnikání nebo třeba inovace.

Tento vhled nám pomůže pochopit nedávné nákupy miliardáře. Jeho volba k nákupu je podpořena i sborem Wall Street, který je hodnotí označením Strong Buy. Proč právě tyto akcie?

Zimmer Biomet Holdings (ZBH)

Poskytovatel zdravotnických technologií přítomný na trhu už od roku 1927 má ve svém portfoliu digitální a robotické technologie pro diagnostiku nebo kloubní náhrady. Nedávno se ZBH podařilo odrazit ode dna z druhého čtvrtletí v loňském roce. Tržby i zisk z druhého čtvrtletí překonaly očekávání analytiků.

Na Loeba Zimmer pravděpodobně udělal velký dojem, hodnota jeho podílu v současnosti přesahuje 116,36 milionu dolarů. Analytici z Wall Street se i o této akcii vyjadřují pozitivně.

AES Corporation (AES)

Významný výrobce a distributor elektrické energie se sídlem v Arlingtonu ve Virginii AES působí na celém světě. AES vykazuje slušné příjmy růst tržeb. Nízké zisky na akcii ve výši 4 centy je pokrok oproti čisté ztrátě 22 centů na akcii z prvního čtvrtletí. AES nahradila nahrazení 1,1GW uhelné elektrárny za 2,3GW obnovitelné energie.

Skromná dividenda je nahrazena faktem, že se posledních devět let pravidelně zvedala. Současný Loebův podíl v této společnosti činí 49 %, v současných hodnotách je to více než 66 milionů dolarů. Wall Street je v tomto případě taktéž optimistická, vidí ji velmi atraktivně.