Podpis
Cropped portrait of unrecognizable successful businessman signing contract at desk in office, copy space

Novým výkonným ředitelem České bankovní asociace (ČBA) se od července stane Dušan Baran (59). Asociace o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Baranova předchůdkyně Monika Zahálková skončila ve funkci na počátku března, od té doby byl řízením asociace pověřen její náměstek a hlavní právník ČBA Filip Hanzlík.

Budoucnost ČBA

„Dušan Baran má silnou expertizu a zkušenosti v oblasti bankovnictví, financí, strategie, řízení rizik, řízení lidí a dalších oblastech. Je to zkušený manažer s bohatou mnohaletou expertizou. Členové Prezidia ČBA jsou přesvědčeni, že jeho přístup a zkušenosti přispějí k dalšímu posílení a rozvoji nejen České bankovní asociace, ale i celého bankovního sektoru v České republice,“ uvedl prezident ČBA a generální ředitel Komerční banky Jan Juchelka.

Baran uvedl, že jako výkonný ředitel ČBA chce přispět k dalšímu rozvoji asociace, která bude respektovaným partnerem státu i veřejnosti a bude účinně hájit zájmy svých členů. „Věřím, že společně zvýšíme pozitivní vnímání českého bankovnictví a zapojíme se do změn, které pomůžou transformaci české ekonomiky,“ řekl.

O novém řediteli

Baran pět let působil jako finanční ředitel a místopředseda představenstva ve Sberbank CZ. Předtím pracoval na různých pozicích v České spořitelně, v letech 1999 až 2000 byl jejím generálním ředitelem a následujících 13 let místopředsedou představenstva a finančním ředitelem.

Česká bankovní asociace je dobrovolné sdružení více než 30 bank působících v České republice a reprezentuje tak 99 procent trhu. Přes 30 let podporuje rozvoj bankovního sektoru i celé ekonomiky a všeobecné finanční gramotnosti.

zdroj: ČTK