Akcie Pinterestu tak mohou být nyní opravdu výhodné. Současná tržní kapitalizace dosahuje výše přes 36 miliard dolarů. On-line nástěnky s oblíbenými tématy uživatelů se týkají různých témat – od receptů, po módu a fotografie. Přesto je však letošní rok pro tuto sociální síť těžkým obdobím. Akcie Pinterestu se dočkaly velkého propadu po oznámení výsledků za druhé čtvrtletí. Některé výsledky byly dokonce nad očekáváním trhu, ale investory zastrašila především zpráva o poklesu průměrného počtu měsíčních uživatelů (o 7 %).

Vzhledem k tomu jsou akcie Pinterestu neúměrně zlevněné a je možné je koupit za výhodnou cenu. Výdaje za digitální reklamu v roce 2020 rostly nejen na Pinterestu o 12,2 %. To je opravdu velké číslo, když se podíváme, jak se ekonomika v minulém roce vyvíjela. Proto je růst reklamy pro platformy jako Pinterest klíčovým bodem v jejich strategii. Pinterest doufá, že letos nabídne svým uživatelům jednodušeji nakupovat přímo z platformy. Právě usnadnění nákupů by mělo být podle vedení společnosti klíčem k růstu uživatelů.

Přestože se možná jedná spíše o katalog nápadů než o sociální síť, je to úžasné místo pro inzerenty. PINS mohou mít kvalitní sázkou na sílu digitální reklamy a to i díky výhledu modernizované platformy se snadným placením.