Americký ministr zahraničí, Antony Blinken, informoval o tom, že USA uvažuje uvalit sankce na dovoz ruské ropy. Učiní tak i přes současnou, jako struna napjatou situaci na trhu s ropou. Navíc se k nim připojí i jejich evropští spojenci.

Cena ropy se vyšplhala v jednu chvíli dokonce i nad astronomických 130 dolarů za barel. Na podobné úrovni se i přes různá kolísání drží i teď. Dle některých odborníků by se ale cena za barel ropy mohla dostat až ke 200 dolarům. To kvůli činnosti Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejích spojenců. Embargo na dovoz ropy z Ruska by totiž znamenalo větší orientaci států, závislých na dovozech ropy, právě na OPEC. Zmíněné embargo by, podle Louise Dicksonové (hlavní ropné analytičky společnosti Rystad Energy), mohlo odstranit z trhu až 4 miliony barelů denně.

Avšak, na rostoucích cenách ropy se, naštěstí, dá i vydělat. Pokud je tedy vaším cílem profit ze současné situace na trhu s ropou, zapátrejte po ropných společnostech se silným fundamentem. Zaměřte se na ty, které jsou v současnosti podhodnocené, a zakupte je.

Mezi takové patří například společnost Oil States International, která poskytuje produkty a služby nejen pro ropný, ale také pro plynárenský průmysl. Ta v pondělí posílila o 21 %. Další zajímavou investiční příležitostí mohou být také akcie společnosti Chevron, které se momentálně obchodují těsně nad hranicí 165 USD za kus.