Americké akcie v pondělí obchodovaly v pozitivním tónu, uzavřely blízko maxim seancí a přerušily tak třídenní obchodní dny v minusech za sebou. Včera se dařilo zejména bankovnímu sektoru, který zaznamenal nejlepší výkon za šest týdnů.

Hlavními událostmi byly geopolitické obavy ve vztahu k Severní Koreji a rovněž začátek nové hospodářské sezóny za 1.Q. 17, která má naději na dobrý průběh růstu zisku dle dosavadních odhadů a očekávání.

Hlavní US akciové indexy tak skončily následovně: blue chips index Dow Jones Industrial Average zakončil na úrovni 20636 bodů s tím, že růst byl tažen především tituly Boeing, JP Morgan a Nike. Další index, technologický Nasdaq Composite, zavřel obchodní den s hodnotou 5856 s tím, že se dařilo akciím Nvidia a Amazon.com. Třetím indexem je benchmarkový širší index SP 500 se zavíracím číslem 2349 bodů a všech 11 hlavních sektorů se obchodovalo výše. Zejména v popředí byly finance, nemovitosti a průmyslové akcie.

Severní Korea o víkendu nerealizovala jaderný test na základě varování USA, že hrozí vojenské řešení záležitosti, nicméně Severní Korea předvedla masivní vojenskou přehlídku jako důkaz připravenosti. Samozřejmě z tohoto důvodu se dařilo akciím ze zbrojařského průmyslu.

Další komentář je od ministra financí Mnuchina, který ve Financial Times řekl, že plánovaná daňová reforma nebude na stole prezidenta Trumpa dříve než v srpnu, neboť se jedná o složitou a agresivní záležitost a tudíž to není reálné.

Pokud se týče úterních makroukazatelů, budou zveřejněny položky výstavba nových bytů za březen s očekáváním 1,262 mil. a stavební povolení s oček. 1,25 mil., dále Redbook, průmyslová výroba za březen s očekáváním 0,4%, za FED bude hovořit prezidentka Kansas City FED E. George.

V Evropě se bude pozornost soustředit na nedělní první kolo prezidentských voleb ve Francii, takže bude vládnout nejistota.

Na komoditních trzích se ropa WTI na NYMEX dostala na hodnotu 52,66 USD za barel a ropa typu Brent stojí 55,42 USD za barel. Zlato oslabilo o cca 6 USD na úroveň 1286 USD za trojskou unci.

Na forexu je měnový pár EUR/USD na hranici 1,0652 a vztah USD/JPY je na 108,88.

2 KOMENTÁŘE

  1. Severní Korea předvedla masivní vojenskou přehlídku jako důkaz připravenosti na cestu do záhuby

  2. Je dobře, že dolaru se daří a to je dobře.

Comments are closed.