Vodafone zvýšil celoroční základní zisk o pět procent na 15,2 miliardy eur

Britská telekomunikační skupina Vodafone Group zvýšila v uplynulém finančním roce základní zisk o pět procent na 15,21 miliardy eur (375,7 miliardy Kč). Pomohly jí výsledky na jejím největším trhu v Německu. Firma, která se zaměřuje na poskytování telekomunikačních služeb v Evropě a v Africe, to uvedla ve své dnešní zprávě. Finanční rok 2022 skončil v březnu.

Očekávání analytiků

Výsledek je v dolní části rozpětí, které si Vodafone stanovil, a mírně zaostal za očekáváním trhu. Analytici totiž v průměru očekávali, že zisk dosáhne 15,28 miliardy eur. Tržby firma zvýšila o čtyři procenta na 45,58 miliardy eur (1,1 bilionu Kč).

Vodafone usiluje o fúze

Generální ředitel Nick Read řekl, že se soustředil na zlepšení výkonnosti skupiny v Německu a na posílení tržních pozic v Evropě. V únoru manažer uvedl, že Vodafone usiluje o fúze s konkurenty na několika evropských trzích, zejména ve Španělsku, Itálii, Británii a Portugalsku. V uplynulých dnech firma obdržela investici 4,4 miliardy dolarů (103,7 miliardy Kč) od telekomunikační společnosti e& se sídlem ve Spojených arabských emirátech.

Vodafone působí i v České republice. Služby poskytuje více než 4,5 milionu zákazníků, z toho zhruba 3,9 milionu připadá na mobilní služby, dalších přibližně 700.000 na fixní služby.

Zdroj: ČTK

1 komentář

Comments are closed.