Tržby předčily očekávání

Tržby ve třetím čtvrtletí klesly o šest procent na 22,6 miliardy USD. Překonaly ale očekávání analytiků dotazovaných agenturou Refinitiv, kteří čekali tržby 21,04 miliardy USD. Očištěný zisk na akcii činil 1,78 USD a rovněž překonal odhady analytiků.

Tržby z prodeje vakcíny proti covidu-19 činily ve čtvrtletí 4,4 miliardy USD a překonaly odhady ve výši 2,6 miliardy USD. Tržby z prodeje léku Paxlovid, který je určený na snížení rizika závažného onemocnění covidem-19, činily 7,51 miliardy USD a naopak zaostaly za odhady ve výši 7,66 miliardy USD.

Západ jako stálý zákazník

Poptávka po původních vakcínách proti covidu-19 v některých částech světa klesá. Ve Spojených státech a v Evropě jsou však k dispozici posilovací dávky Pfizeru zaměřené na variantu omikron. Vakcína vyvinutá společně s německou společností BioNTech a založená na technologii mRNA je využívána ve více než 160 zemích.

Společnost Pfizer bude v letech 2025 až 2030 čelit ztrátě patentů na některé důležité léky. Proto v poslední době nakoupila řadu firem, jako Global Blood Therapeutics a Biohaven, upozornila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK