Výsledky překonaly očekávání analytiků díky vysoké poptávce po čipech. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes společnost zveřejnila. Samsung je největším světovým výrobcem paměťových čipů a chytrých telefonů.

Analytici dotazovaní agenturou Refinitiv očekávali zisk 13,3 bilionu wonů. Podle analytiků k vysokému zisku přispěl také silný prodej chytrých telefonů a narušení výroby v konkurenční továrně na čipy NAND Flash. Výnosy stouply o 18 procent na rekordních 77 bilionů wonů a také překonaly očekávání.

Paměťové čipy

Paměťové čipy mají na zisku Samsungu zhruba poloviční podíl. Firmě zřejmě kromě silné poptávky pomohlo přerušení provozu v závodě, který vlastní japonská Kioxia a americká Western Digital kvůli kontaminaci surovin.

Podle společnosti Counterpoint Research dodal Samsung v prvním čtvrtletí 72 milionů chytrých telefonů. To bylo o 11 procent méně než před rokem. Pokles způsobilo pozdější uvedení nového přístroje Galaxy S22 na trh, než je obvyklé. Po uvedení na trh koncem února se v prvním týdnu prodalo těchto přístrojů o 50 procent více než předchozího modelu S21.

Fúze a akvizice

Podrobné výsledky Samsung zveřejní 28. dubna. Investory zřejmě budou zajímat hlavně případné komentáře k fúzím a akvizicím a k tomu, jak plánuje zvýšit ziskovost u svých paměťových čipů a jaký je výhled poptávky po čipech, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK