IronFX recenze webu: V dnešním dílu naší série o brokerských webech se podíváme internetové stránky brokera IronFX. Budeme hodnotit přehlednost webových stránek, kvalitu nabízeného zpravodajství a úroveň služeb které web nabízí.

Přehlednost webu

Domací stránka webu IronFX působí velmi modernisticky. Horní navigační lišta funguje dobře, pohyb po webu je poměrně snadný. Webové stránky IronFX jsou rozsáhlejší, než bývá u brokerských webů zvykem. Nedobře působí podivné mixování češtiny s angličtinou, kdy některé položky i na úvodní straně nebyly (zatím?) přeloženy.

IronFX recenze – Zpravodajství

Web má zpravodajství rozdělené mezi dvě různé stránky. Na stránce market insights jsou zveřejnovány jednou denně komentáře k vývoji trhu, na stránce economic news pak krátké aktuální zprávy ze světa businessu. Vedle toho je k dispozici ještě krátké video dne. Ve všech případech jsou zprávy pouze v angličtině. K dispozici je také ekonomický kalendář.

Služby

Internetové stránky IronFX nabízejí možnost obchodovat se všemi základními instrumenty. Broker nabízí celkem 6 účtů pro jednotlivce a 4 pro instituce lišících se minimálním vkladem, velikostí lotu, spreadem, velikostí páky, atd. Stejně jako většina dalších konkurentů i IronFX nabízí demo účet. Bohužel u popisu účtů dochází k míšení popisků v češtině a angličtině, což může některé zákazníky zmást. Web má velice obsáhlou sekci týkající se vzdělávání, jsou nabízeny webináře, glosář, vzdělávací videa a semináře. U seminářů však poslední proběhl v roce 2014 a tak se dá pochybovat o tom, jestli se stále konají. Stejně jako u zpráv, všechno vzdělávání je pouze v angličtině.

Obecné informace a kontaktní údaje

Provozovatel internetových stránek IronFX sídlí na Kypru. Firma má zastoupení v šesti městech včetně Prahy. Vedle telefonu nebo osobní návštěvy je možné použít ještě email nebo live chat. Web zatím hodnotíme jako průměrný, hlavně kvůli několika zjevným nedodělkům při připravování české verze stránek. Tento broker je zatím vhodný spíše pro investory, kteří ovládají perfektně angličtinu – ti si na webu přijdou na své.

Média

Naše hodnocení