ViaSMS logo

Obsah recenze

ViaSMS webové stránky

Internet je již dlouho nedílnou součástí našeho života. Online nám pomáhá řešit mnoho problémů, včetně těch, které souvisejí s čerpáním bankovního úvěru. Každý se alespoň jednou v životě dostal do situace, kdy nutně potřeboval peníze. Tyto okolnosti nezávisí na výši příjmu, věku osoby ani na jejím postavení. V takových situacích se někteří uživatelé obracejí na bankovní instituce, což však často znamená zdlouhavé papírování a předkládání různých dokumentů. Existují však i jiné možnosti půjček, a to online půjčky. Jedním z nejvýznamnějších zástupců online půjček na českém trhu je společnost VIA SMS.

Viasms půjčka

Skupina VIA SMS je alternativní poskytovatel finančních služeb působící v celé Evropě. Od svého založení rozšířila svou činnost do sedmi zemí a stala se jedním z předních evropských poskytovatelů spotřebitelských úvěrů. Skupina VIA SMS Group vytvořila rozsáhlé portfolio produktů s více než 10 různými značkami a produkty od spotřebitelských úvěrů a kreditních karet SAVA.card až po platformu peer-to-peer půjček VIAINVEST. Sídlo společnosti se nachází v lotyšské Rize, ale její dceřiné společnosti působí také ve Švédsku, Polsku, České republice a Španělsku pod souvisejícími značkami. Celkem skupina VIA SMS zaměstnává více než 150 odborníků po celé Evropě.

Na území České republiky působí společnost Viasms od roku 2011 a získala mnoho pozitivních ohlasů. Co je však její hlavní činností? Nabízí nejen rychlé půjčky, ale také vyšší stupeň spotřebitelského úvěru a SMS půjčku pro věrné zákazníky. První půjčka je bezúročná, což činí půjčku od VIA SMS obzvláště výhodnou. Co je spotřebitelský úvěr? Spotřebitelský úvěr je úvěr poskytnutý finanční institucí (bankou) fyzické osobě (dlužníkovi) na nákup zboží (služeb, prací). Ve finančním sektoru se tento typ úvěru nazývá „neúčelový úvěr“.

Jak získat půjčku ViaSMS

Čtěte také: Gulf Brokers Ltd. Recenze

Nebankovní půjčka Viasms

VIA SMS nabízí krátkodobé i dlouhodobé půjčky, takže si můžete snadno vybrat tu správnou půjčku pro svou situaci. Speciální nabídky jsou nabízeny jak novým, tak pravidelným žadatelům o půjčku a VIA SMS věnuje zvláštní pozornost tomu, aby se zákazníci dozvěděli o typech dostupných internetových půjček.

Pokusme se však pochopit, proč je online půjčka výhodná a jak se liší od bankovní půjčky.

Klienti mají k dispozici různé typy půjček. Protože každá situace je individuální, širší nabídka usnadňuje výběr. Můžete požádat o krátkodobou nebo dlouhodobou půjčku, půjčit si malou částku před výplatou nebo si vzít větší částku na plánovaný účel.

ViaSMS

SMS půjčka – půjčka bez přístupu k internetu

VIA SMS je jedním z mála poskytovatelů úvěrů, kteří nabízejí také SMS půjčky. To se může hodit v situacích, kdy nemáte stabilní přístup k internetu a potřebujete peníze velmi naléhavě a nečekaně. SMS úvěr je k dispozici od druhé výpůjčky. Všechny přijaté žádosti musí být zpracovány stejně rychle a v případě kladného vyřízení musí být vyplaceny na váš účet do 15 minut.

V případě bankovního úvěru samozřejmě 15 minut problém nevyřeší. Banka si vždy vyžádá potvrzení o vaší platební schopnosti a žádost o půjčku posuzuje od několika dnů do několika týdnů.

Viasms kontakt – webové stránky

Webové stránky www.viasms.cz vypadají velmi přívětivě pro zákazníky. Nejde o grafiku, ale o styl prezentace informací. Všechny informace jsou psány „jednoduchým jazykem“, bez složité finanční terminologie. Mluvíme o střední úrovni úvěrování, maximální částka, kterou si můžete půjčit, je 60 000 Kč. Pokud si půjčujete poprvé, můžete žádat maximálně 16 000 Kč. Některá omezení musí být – to je samozřejmé.

ViaSMS online chat

VIA SMS spolupracuje s 5 českými bankami, které jsou známé jako spolehlivé – mezi nimi FIO banka, KB, GE Money, Česká spořitelna.

Viasms přihlášení

Jak je to s registrací? Není to ta, na kterou jsme si zvykli.  Je poměrně specifická a přísná a obsahuje 4 kroky.  Nejprve zadáte své jméno a příjmení tak, jak je máte v občanském průkazu. Ve světě je to běžná praxe a VIA SMS není výjimkou. Nejprve zadáte své jméno a příjmení tak, jak je máte v občanském průkazu, rodné číslo a číslo občanského průkazu. Poté přidejte e-mail, heslo a telefonní číslo.   A samozřejmě musíte souhlasit s některými body.

V dalším kroku uvedete své finanční údaje a číslo účtu. Poté musíte projít procesem ověření.

S žádostí o pomoc by neměl být žádný problém, protože na webu najdete kontaktní telefonní číslo a e-mailovou adresu podpory. Pokud však nechcete volat nebo psát e-mail, můžete využít funkci chatu přímo na webových stránkách. Odpovídají okamžitě.

Ale jak je to se splácením půjčky? Via SMS nabízí flexibilní podmínky. Můžete splácet měsíčně nebo vrátit celou částku. Může se však stát, že nebudete schopni splácet, a v takovém případě si můžete prodloužit splatnost o dalších 30 dní. Určitě budete souhlasit, že se jedná o spravedlivou službu.

Mohlo by Vás zajímat: Recenze BitMarkets – Nový hráč mezi brokery

Shrnutí recenze Viasms

Zdá se, že sýr zdarma je pouze v pastičce na myši, ale přesto je VIA SMS velmi transparentní online půjčka. Seznam výhod VIA SMS půjčky je dlouhý. Především je rychlá, pokud splníte všechny registrační a ověřovací kroky, můžete očekávat peníze na svém účtu do 15 minut. Flexibilita plateb – můžete platit ve splátkách, jednorázově celou částku nebo si prodloužit dobu splatnosti o další měsíc. Za třetí, společnost působí v České republice od roku 2011 a za tu dobu jsme se přesvědčili, jak je spolehlivá a není to jen další bublina. Stojí za zmínku, že na webových stránkách VIA SMS najdete veškeré informace o smlouvě, povinnostech a identifikačním čísle společnosti. Je zde uvedena i právní adresa. Čtvrtým bodem je univerzálnost. Nikdo nekontroluje, na co přesně byly peníze vynaloženy. Stačí podat žádost a vybrat z karty peníze na cokoli, co potřebujete.

Nevýhody Viasms

Nevýhodou je, že na pobočce společnosti nedostanete hotovost, ale peníze vám budou převedeny na bankovní účet. Nicméně tento bod mnoho zájemců nebude brát vůbec v potaz a nebude ho vnímat jako nevýhodu, protože hotovost je v dnešní době v oběhu méně často než online platby.

VIA SMS má na trhu silné konkurenty, jako je Zaplo.сz nebo Home Credit. Přesto je mezi online půjčkami dlouhodobě na prvním místě. Je to proto, že VIA SMS má své vlastní cílové publikum. Jedná se především o rodiny s dětmi a mladými lidmi. Někdo potřebuje půjčku na nákup mikrovlnné trouby a někdo na opravu auta. A každý najde řešení s touto službou.

Naše hodnocení

Naše hodnocení