xtrade

V dnešním dílu naší série o brokerských webech se podíváme web brokera XTRADE. Budeme hodnotit přehlednost webových stránek, kvalitu nabízeného zpravodajství a úroveň služeb které web nabízí.

Přehlednost webu

Webové stránky XTRADE jsou na první pohled zvláštní. Na úvodní straně chybí navigační lišta a jak lze vidět ze screenshotu, tak tam je pouze možnost zřídit si účet, případně se přihlásit k účtu stávajícímu. Pro jakékoliv další informace je nutné bud posunout se po stránce dolů, nebo zmáčknout malé nenápadné tlačítko v pravé horní části obrazovky. Na tlačítko je nutné kliknout pro otevření a k dostání se ke konkrétním informacím jsou potřeba další dvě klinutí což zdržuje. Celkově hodnotíme přehlednost webu jako nepříliš dobrou.

Zpravodajství

Web přejímá zprávy ze zpravodajské agentury Reuters. Těchto zpráv je sice každý den poměrně hodně, jsou ale pouze v angličtině, což může být pro některé uživatele problém. Dále je nabízena možnost odběru několika newsleterů. Jak tyto newsletery vypadají, se ale zákazník nedozví, dokud se nezaregistruje k jejich odebírání. Navíc je třeba pro odběr mít na webu XTRADE zřízený účet.

Služby

XTRADE nabízí možnost obchodovat se všemi základními instrumenty. XTRADE sice nabízí možnost založení demo účtu zdarma, jeho založení ale podléhá podle webových stránek nutnosti minimálního vkladu což je poněkud zvláštní. Na webu je nabízena možnost vzdělávání formou videí, E-knih a glosáře, který může být pro nováčky velmi užitečný.

Doplňky webu

Obecné informace a kontaktní údaje

Společnost XTRADE sídlí na Kypru kde podléhá místnímu regulátorovi CySEC. Firmu lze kontaktovat pomocí mailu a telefonu, dále je k dispozici live chat. Web je velmi nepřehledný, a ačkoliv potřebné informace na něm jsou, trvá zbytečně dlouho, než se k nim návštěvník stránek dostane. Důvěru ve společnost může zvyšovat několik ocenění, které firma obdržela, většinou jde o ocenění za působení na Blízkém východě a v Asii.

Média

Naše hodnocení