Zdá se ale, že euro-librový trh byl vůči libře méně přívětivý než trh libro-dolarový. Investoři sice ocenili, že rozhovory mezi Londýnem a Bruselem pokračují, do hry ale vstoupila také očekávání týkající se amerického dolaru. Investoři totiž cítí riziko oslabení amerických akcií, a tak v tuto dobu dávají přednost investicím do jiných měn, včetně libry.
Na druhé straně jednání mezi Velkou Británií a Evropskou unií o uspořádání vzájemných vztahů po skončení přechodného pobrexitového období vyznívají lépe pro euro. Klíčovou otázkou, o které se jedná, je jednak přístup Velké Británie na jednotný evropský trh (a vice versa), jednak přístup Londýna na evropský finanční trh.
Jak známo Londýn je jedno z důležitých finančních center světa a pro zachování plynulého proudění kapitálu je to pro britskou metropoli stěžejní téma. Ještě před samotným brexitem se totiž spekulovalo, že by v důsledku nedohody mezi EU a Británií hrozil odliv některých významných finančních hráčů ze City, kteří by mohli dát přednost například Frankfurtu.