online dotazník, laptop

Jistě se orientujete v různých online systémech, které nabízejí možnost rychlého a snadného vydělávání peněz. Podobných programů je na internetu celá řada. Drtivá většina z nich nabízí pouze falešné sliby, a i pokud uděláte naprosto vše, co po vás budou žádat, nic z nich nezískáte. Na internetu je však možné najít výjimku v podobě společností, které své sliby dokáží skutečně splnit a nabízejí uživatelům skutečnou příležitost vydělat peníze. Jednu z nich bychom vám rádi představili v naší dnešní recenzi, je to Český národní panel.

Denně trávíme mnoho hodin u počítače, tak proč si neudělat čas a nevyplnit dotazník, abyste vyjádřili svůj názor a získali peněžní odměnu.

Obsah článku

Co představuje český národní panel a pro koho byl založen

Tři instituce – NMS Market Research, STEM/MARK a Mediaresearch – jsou zodpovědné za vznik projektu Český národní panel, který funguje již od roku 2012 a umožňuje provádět průzkumy přes internet. Tento projekt je výhodný pro dodavatele, kteří chtějí provádět rychlé a cenově dostupné průzkumy, a také pro respondenty, kteří se chtějí účastnit těchto průzkumů za malou finanční odměnu. Sponzoři společnosti zaplatí za provedení průzkumů a peníze jsou poté mezi členy rozděleny. Český národní panel poskytuje jednoduchý a efektivní způsob, jak získat relevantní data a informace pro různé účely, a to prostřednictvím online průzkumů.

Čtěte také: Recenze brokera Capital Panda – Bohatá nabídka investičních instrumentů

Účelem Českého národního panelu je shromažďovat informace od členů panelu nebo umožnit klientům oslovit členy panelu s nabídkou vyplnění dotazníku. Jedná se tedy vlastně o servisní organizaci, která poskytuje kvalitní nástroj pro provádění průzkumu. ČNP vždy kontroluje etickou a formální stránku získaných dat a plně ručí za jejich kvalitu.

Pro členství se jednoduše zaregistrujte vyplněním registračního formuláře na webu. Jakmile se zaregistrujete, přijde vám na váš e-mail ověřovací informace. Zároveň vás bude prostřednictvím telefonu kontaktovat představitel společnosti, aby si ověřil vaše identifikační údaje. U Českého národního panelu může být každý člen registrován pouze jednou.

Bezprostředně po dokončení přihlášení dostanete za úkol vyplnit dvanáct profilových dotazníků. Všechny tyto dotazníky jsou velmi důležité. Právě podle odpovědí v těchto 12 dotaznících vás bude společnost dále kontaktovat ohledně vyplňování. Otázky se zaměřují na sociodemografické charakteristiky jako je věk, pohlaví, vzdělání apod. Společnost klade tyto otázky proto, aby mohla vybrat správný vzorek pro výzkum, tj. aby bylo zajištěno, že průzkum odpovídá realitě a že výsledky nejsou neobjektivní. Veškeré údaje uvedené v registračním formuláři se řídí zákonem o ochraně osobních údajů. Z tohoto důvodu jsou chráněny a nebudou zpřístupněny třetím stranám. Přístup k nim mají pouze oprávnění pracovníci organizace. Takže případné obavy, že by poskytnuté osobní údaje mohly být použity jinde, jsou bezpředmětné.

Český národní panel - Online dotazníky
Český národní panel Online dotazníky

Možnost účasti na průzkumu a výplata prostředků

Pokud vyhovujete požadovanému výběru respondentů pro průzkum, společnost narodnipanel.cz se na vás obrátí e-mailem a bude vás informovat, že se máte přihlásit ke svému účtu. Poté na vás bude čekat online dotazník, který vyplníte. Pro vyplnění průzkumu se nedá přesně určit čas potřebný k jeho vyplnění. Může to trvat od 1 minuty do 35 minut. Jestliže se vám dotazník nelíbí nebo na jeho vyplnění nemáte čas, není nutné jej vyplňovat. Vezměte prosím na vědomí, že se jedná o nepravidelný kontakt. Vše závisí na požadavcích klienta.

Informace o finanční motivaci jsou u Českého národního panelu důležité a jsou poskytovány všem respondentům. Za každý vyplněný dotazník získáte odměnu, kterou Český národní panel nazývá „oplatky“. Tyto oplatky jsou poté směnitelné za peníze nebo za konkrétní produkty v katalogu odměn. Tuto finanční motivaci mohou respondenti využít například ke koupi nějakého produktu, přispění na charitu nebo ke splacení některých svých výdajů. V katalogu odměn jsou uvedeny všechny dostupné způsoby využití oplatek.

placené dotazníky - ČNP (narodnipanel.cz)
Český národní panel nabízí placené dotazníky

Nemělo by vám uniknout: Recenze konkurenčního brokera Zetano

Určitě vás bude ale zajímat kurz oplatků vůči české koruně. Ten je 10:1, což znamená, že pokud nasbíráte 2 000 oplatků, vyměníte je za 200 Kč.

Každému novému zájemci o registraci bude zasláno 50 oplatek a je to docela příjemný bonsus. Chcete-li si vybrat své peníze, budete muset nahromadit 5 000 oplatek, ovšem vzhledem k malým částkám to není jednoduché.

Zajímavost – Český národní panel má aktivní účty na Facebooku a Instragramu.

Shromáždili jsme několik bodů, jak efektivněji vydělávat vyplňováním dotazníků. Podívejme se na ně:

  • Osobní údaje zadejte poctivě – nedostanete za ně sice peníze, ale systém zjistí, zda jste vhodným kandidátem na placený průzkum.
  • Stáhněte si mobilní aplikaci – rozhodně neuděláte chybu, když si jejich aplikaci stáhnete do mobilního telefonu. Bude vás upozorňovat na nový průzkum, který můžete okamžitě vyplnit ze svého chytrého telefonu.
  • Aktualizujte průběžně své údaje – doporučením je pravidelně aktualizovat svůj profil při každé drobné změně. Po aktualizaci můžete spadat do dalších cílových skupin, takže můžete dostávat další nabídky.
jak efektivně vyplňovat online dotazníky a placené dotazníky?
Jaké jsou výhody a nevýhody vyplňování dotazníků

Srovnání výhod a nevýhod vyplňování dotazníků:

Užitek z vyplňování dotazníků:

  • snadná práce,
  • můžete si vybrat, kdy, kde a jak dlouho budete dotazníky vyplňovat – jde o flexibilitu. 
  • nevyžaduje spoustu času,
  • seznámíte se s novými službami,
  • za lepší výplatu se můžete zapojit do zajímavého výzkumu.

Nevýhody vyplňování dotazníků:

  • nízké výnosy,
  • při vyplňování dotazníků se může stát, že během jejich vyplňování zjistíte, že nesplňujete profil respondenta.

Dotazníky mohou být skvělou příležitostí k výdělku, zvláště pro ty, kteří se často nudí, mají dostatek volného času a rádi by ho co nejlépe využili. Taková situace může nastat i v zaměstnání, například pokud se živíte jako recepční v nějakém hotelu a zrovna není hlavní turistická sezóna – tehdy se vám určitě bude hodit nápad jednoduše si vydělat pár tisíc místo prohlížení Instagramu nebo Facebooku. Kromě toho mohou dotazníky být skvělou příležitostí pro studenty nebo důchodce, kteří si chtějí přivydělat peníze z pohodlí domova.

online dotazníky - ČNP (narodnipanel.cz)
Vyplňovat placené dotazníky místo sledování sociálních sítí Vyplatí se

Aby naše recenze byla efektivnější, připravili jsme několik tipů, kterým nabídkám na vydělávání doma se raději vyhnout. To zahrnuje všechny nabídky, které vyžadují počáteční provizi (v libovolné výši).

Důrazně také varujeme před jakýmkoliv tzv. mailingem. Také si dejte pozor na každého, kdo vám slibuje dobrou hodnotu za vaše peníze, láká vás na obrovské výdělky za minimální práci nebo jiné podvody – takových je na internetu mnoho a mnoho důvěřivých lidí jim propadne.

Pokračujte dále na: Lákají vás akcie Meta Platforms? Poradíme, jak je koupit a na co si dát pozor

Článek je dostupný i v anglické a slovenské verzi.

2 KOMENTÁŘE

Comments are closed.