Zetano homepage

Web brokera Zetano je velice přehledný a dá se na něm snadno orientovat. Vpravo nahoře se můžete registrovat jako nový uživatel nebo přihlásit. Na horní liště pak naleznete všechny důležité odkazy ohledně tradingu, instrumentů a podobně. Podpora je k dispozici buď přes telefon, nebo email support@zetano.com.

Stránky jsou dispozici kromě angličtiny ve čtyřech dalších jazykových mutacích, mezi nimiž nechybí ani česká nebo slovenská. To je velmi dobrá zpráva pro tuzemské investory, kteří plně neovládají cizí jazyky, ale i přesto mohou s brokerem vstoupit na trhy.

Obsah recenze

Čtěte také: TOP 15 míst, kde nakupovat akcie

Obchodní platformy

S pomocí Zetana lze obchodovat pouze přes jednu platformu, jíž je XOH Trader. Při jejím vývoji bylo dbáno hlavně na intuitivnost a vstřícnost pro začátečníky, takže vstup na trhy by neměl být příliš obtížný ani pokud je pro vás trading úplnou novinkou. Platforma je k dispozici jak pro stolní počítače, tak pro stažení na smartphony s operačním systémem iOS či Android.

Zetano - platforma

Zetano – aktiva v nabídce

Jak již bylo zmíněno v samém úvodu, Zetano poskytuje svým klientům obchodovat s investičními instrumenty na bázi rozdílových smluv. V nabídce jsou CFDs na akcie, akciové indexy, komodity a forex. K dispozici jsou akcie z pěti evropských zemí a Spojených Států. Dále si můžete vybrat ze šesti různých indexů, necelé dvacítky komodit a asi padesáti měnových párů.

Nepřehlédněte: TOP 5 komodit, do kterých investovat v roce 2022

Zetano – účty

Zetano dává investorům na výběr otevřít si čtyři různé typy účtů – Standard, Premium, Metal a Diamond. Otevření každého z nich je zdarma, liší se jen minimálním požadovaným vkladem. Ten pro účet Standard činí poměrně příjemných 100 USD, bližší informace o jednotlivých typech účtů můžete vyčíst z níže přiloženého obrázku.

Na stránkách brokera najdeme také informace o existenci demo účtu a link k jeho založení, konkrétně se nachází na úvodní stránce pod odkazem na recenze zákazníků.

Zetano - účty

Vklad a výběr

Vaše finanční prostředky můžete vložit na účet bankovním převodem nebo za použití kreditní karty. V případě první možnosti je maximální možný vklad neomezený, u kreditní karty činí 10 000 USD. Výběr je možný bohužel pouze převodem, na druhou stranu zde ale není limit minimální částky, takže si můžete vždy z účtu stáhnout tolik peněz, kolik právě potřebujete.

Zetano – Vzdělávání

Co se týče edukace traderů, Zetano má na svých stránkách připraveny dvě sekce – Academy a News. Zatímco sekce Academy je velice hezky propracovaná a obsahuje jak slovníček důležitých pojmů, tak seznam nejčastěji kladených otázek, o News se to samé říci nedá. I přes existenci prokliku na analýzy a zmínky v médiích jsou dané odkazy totiž prázdné. O něco lépe je na tom Blog v sekci News, kde se alespoň pár zpráv o novinkách na trzích nachází.

Zetano - vzdělávání

Přečtěte si také naše další recenze brokerů

Regulace

Činnost brokera kontroluje kyperská CySEC (Kyperská komise pro burzu a cenné papíry). Zetano tak musí splňovat všechny požadavky a předpisy, stanovené daným orgánem. Díky tomu je společnost daleko důvěryhodnější, obchodovat u neregulovaných brokerů obecně nedoporučujeme.

Zetano - regulace

Zetano – Sociální sítě

Brokera má účty na čtyřech sociálních sítích – Instagramu, Facebooku, Twitteru a LinkedInu. Grafika příspěvků ladí s designem stránek a obsah je zaměřený hlavně na edukaci. A to formou zpráv ze světa, nebo naučných příspěvků.

Čtěte také: TOP 10 investice podle výnosu

Shrnutí recenze Zetano

Zetano je regulovaný broker, který poskytuje klientům příležitost obchodovat s rozdílovými smlouvami na čtyři druhy aktiv. Vyvinul svoji vlastní platformu XOH Trader, jíž lze buď stáhnout na mobilní telefony, nebo používat ze stolního počítače.

Začátečníci ocení hlavně existenci demo účtu a vzdělávací sekci na stránkách. Investoři mají možnost založit si čtyři typy účtů, přičemž minimální vklad pro trading činí 100 USD. Účet Diamond s nejvyšším minimálním vkladem (500 000 USD) pak přináší pochopitelně největší množství výhod.

Jedinou kaňkou je pak značně nedokončená sekce News a pro investory, kteří jsou zvyklí na klasickou platformu MetaTrader i nemožnost obchodovat jinak než přes XOH trader. I tak se ale jedná o velmi solidního brokera.

Výhody

  • Přehledný web
  • Existence demo účtu
  • Více typů účtů
  • Sekce Academy
  • Kvalitní platforma, vhodná i pro začátečníky
  • Aktivní na sociálních sítích

Nevýhody

  • Poloprázdná sekce News
  • Výběr pouze bankovním převodem
  • Pouze jedna obchodní platforma na výběr

Naše hodnocení:

Naše hodnocení