Berkeshire Hathaway (BRK.B, BRK.A)

Tato holdingová společnost je řízena Warrenem Buffettem a Charliem Mungerem. Během své existence dokázala vytvořit rozsáhlé portfolio soukromých podniků, mezi které patří například Geico, Duracell a Fruit of the Loom. Navíc má také podíly ve společnostech jako Coca-Cola či American Express.

Berkeshire dokázala po desetiletí neustále zvyšovat svou účetní hodnotu, což pochopitelně vedlo i ke zvýšen ceny jejích akcií. Ty obstarávaly mezi lety 1964 a 2018 roční výnos a hodnotě vyšší než 20 %. Společnost navíc disponuje více než 140 miliardami dolarů v hotovosti a krátkodobých investicích, takže je připravena rychle reagovat v případě naskytnuté investiční příležitosti.

Home Depot (HD)

Tento prodejce spotřebičů, nářadí a obecně všeho možného, co se dá využít doma, má velmi silné postavení na trhu i přes konkurenci společností operujících přes internet, jako například Amazonu. Děje se tak díky síle značky i rozsáhlé nabídce sortimentu. Tržby Home Depotu se v posledních deseti letech zvýšily o 7 %.

Z některých lidí, kteří do akcií v minulosti investovali, jsou nyní již milionáři. To ale rozhodně neznamená, že potenciál růstu společnosti je již vyčerpán. Ba naopak – dvanáctiměsíční tržby společnosti činí bezmála 150 miliard dolarů, Bank of America pak odhaduje hodnotu trhu s domácími potřebami na 767 miliard dolarů. Navíc je zde dle stejné instituce potenciál růstu až na hodnotu jednoho bilionu dolarů.

Sherwin-Williams (SHW)

Když si v Severní Americe zakoupíte plechovku s barvou, máte více než 25% šanci, že je vyrobena právě touto společností. Sherwin-Williams prodává své výrobky po různými značkami a to jak ve svých prodejnách, tak v maloobchodech.

Z každého vydělaného dolaru vytváří společnost až 0,17 USD volného peněžního toku, přičemž slušná část míří přímo k akcionářům ve formě dividend. Navíc zaznamenal Sherwin-Williams 43 po sobě jdoucích nárůstů výplat a jeho akcie vydělaly za dobu své existence více než 85 000 %. Vzhledem k bezmála 10% průměrnému nárůstu tržeb v posledním desetiletí se dá očekávat, že investice do akcií této společnosti se vyplatí.

Abbott Laboratories (ABT)

Zdravotnictví má tu výhodu, že léčit lidi bude třeba neustále. V tomto odvětví podnikající konglomerát Abbott Laboratories se zaměřuje na prodej spotřebního zboží, zdravotnických prostředků a léků. Společnost prošla transformací v roce 2013, poté, co vyčlenila většinu svých aktivit jakožto AbbVie.

Rozsáhlé investice v roce 2016 umožnily Abbotu se zaměřit na pomůcky pro léčbu kardiovaskulárních chorob či cukrovky. Tržby společnosti rostly v období posledních pěti let o více než 10 % ročně. Abbot také nabízí 1,6% výnos z dividend za účelem nalákání investorů.