Od pátku platí ve Spojených státech nová pravidla, která se týkají zacházení s kryptoměnami. Jejich cílem je nejen finanční instituce obeznámit s podmínkami, jež se vztahují k uvalení protiruských sankcí. Podle amerického ministerstva financí se všichni američtí držitelé kryptoměn včetně například provozovatelů kryptoměnových burz nesmějí jakkoli zapojovat do transakcí, které se týkají sankcionovaných osob. Mezi ně patří zejména vrcholní ruští politici (včetně členů Státní dumy) a oligarchové.
Americké fyzické ani právnické osoby se také nesmí pomocí kryptoměn zapojovat do finančních transakcí, kterých se účastní nejvýznamnější ruské instituce jako Centrální banka Ruské federace, Národní investiční fond Ruské federace nebo Ministerstvo financí Ruské federace. Americké úřady tak zjevně reagují na snahy nejbohatších Rusů převádět svůj majetek z kryptoměn do majetku například ve Spojených arabských emirátech, o čemž informovala agentura Reuters.
[…] se, že americký prezident Joe Biden bude v budoucnu stát za podporou kryptoměn. Nejoblíbenější kryptoměna […]
[…] podpořily přerušení přijímacího procesu Běloruska, které se má stát členem WTO. EU své sankce proti Rusku zaměřuje kromě Moskvy také na Minsk, který umožňuje ruským silám útočit z běloruského […]