První výhodnou společností je Amazon. I akcie společnosti Amazon se stejně, jako Netflixu, Roku a Zoomu propadly o 14 %, což zpomaluje růst a lehce znepokojuje investory. Společnost má, ale pro zpomalený růst a propad akcií vysvětlení. Nejen, že čelí velkému meziročnímu srovnání, ale v dnešním světě, který čelil a stále čelí světové pandemii, se ochlazení trhu dá očekávat. Investoři by ale měli myslet na schopnosti společnosti Amazon, jelikož umí pracovat s expanzí marží.

Prognózy zní jasně. Díky úsporám, které si Amazon připravil a které mu dodávají provozní výhody, analytici předpokládají, že zisk na akciích společnosti Amazon poroste v dalších pěti letech anualizovaným tempem 36 %.

Další velmi atraktivní společnosti je Apple. Oproti Amazonu klesly akcie společnosti Apple o pouhých 8 %. Tento fakt dělá ideální prostředí k nákupu akcií společnosti Apple. Skvěle se společnost postavila i k nedostatku dodávek v minulém roce a jejich zisky stouply. Jejich zisky ve čtvrtém čtvrtletí minulého roku bezpochyby zajistila kombinace bezkonkurenční loajality zákazníků a celková síla jejich ekosystému. Díky tomu se společnosti Apple podařilo vrátit akcionářům 24 miliard dolarů.

Jistě, úspěchy společnosti Apple budou čelit stejnému ochlazení, jako společnost Amazon, ale podle vyjádření společnosti Apple jsou na zpomalení růstu připraveni a zvládnou ho.