Index zahrnující hlavní trh na burze v Šanghaji překonal 13leté maximum, když ve středu posílil o více než dvě procenta. Za posílením stojí pozitivní data o inflaci. Ceny průmyslových výrobců totiž v lednu meziročně vzrostly o 0,3 procenta, což je nejvyšší tempo od května 2019.

Z tohoto vývoje těžila také burza v Hongkongu, která posílila o necelá dvě procenta. Akcie v Tokiu zpevnily o 0,19 procenta, když došlo ke zlepšení výhledu automobilového průmyslu. Index soulské burzy KOSPI přidal půl procenta poté, co jihokorejský regulátor schválil vakcínu proti koronaviru a také užití léku proti covidu z dílny farmaceutické společnosti Eli Lilly.

Naproti tomu akcie v New Yorku prakticky stagnovaly, když Dow Jones mírně posílil a S&P 500 a Nasdaq naopak mírně oslabily. Mezi investory na americké burze se začínají objevovat pochybnosti o tom, že růst hodnoty akcií bude pokračovat i v letošním roce. Ve hře je tedy možnost větší korekce amerických akcií. Jiní zase hovoří o „hrbolaté cestě“, po které se akcie na Wall Street budou letos pohybovat.