Bitcoin se během pátečního odpoledne středoevropského letního času dostal poprvé od letošního dubna nad úroveň 60 tisíc dolarů. Ještě před půlnocí z pátka na sobotu dokonce vystoupal až na 62,5 tisíce a ocitl se jen asi tisíc dolarů pod svým historickým maximem. Za pouhý týden Bitcoin zpevnil o 14 procent a je na dobré cestě, aby vytvořil nový cenový rekord.

Už během tohoto týdne totiž ve Spojených státech nejspíše zahájí svou činnost první bitcoinový ETF fondu (ETF – Exchange-traded Fund), který bude obchodovat bitcoinové futures. Americká Komise pro cenné papíry dala v pátek zelenou společnosti ProShares, která ETF fond chce spustit.

Fondy ETF jsou určeny pro investory, které nechtějí své peníze investovat přímo do konkrétních aktiv, ale preferují rozložení svého portfolia mezi více druhů investičních příležitostí. A právě fond společnosti ProShares by takovým měl být. Analytici start bitcoinového ETF fondu vítají, protože věří, že kryptoměnu zpřístupní většímu okruhu vesměs mainstreamových investorů.