Akciím Coinbase se po slibném startu a dosažení historického maxima 429,54 USD nepodařilo nabrat správnou dynamiku. Bylo to především kvůli regulacím digitálních aktiv ze stran vlád. Krátkodobé problémy se pravděpodobně podařilo společnosti překonat a získat si dobrou pozici na trhu.

Silné stránky

Zisk na akcii v druhém čtvrtletí dosáhl výše 6,42 USD, čímž překonal odhady, které byly pod 3 USD. Tržby se vyšplhaly až na 2,03 miliardy amerických dolarů, čímž mnohonásobně předběhly tržby z loňského roku. Objem obchodů v řádu stovek miliard dolarů byl však tvořen jen z 24 % bitcoinem, což může být dobré znamení  – Coinbase by se díky tomu mohl stát poskytovatelem komplexních služeb pro investory a obchodníky s kryptoměnami. Počet obchodovaných kryptoměn se během letošního roku vyšplhal na celkem 83.

Coinbase má vícero konkurenčních výhod. Těží především ze svojí vnímané spolehlivosti, která jí umožní účtovat nadprůměrně vysoké poplatky. Coinbase se navíc rozšiřuje zaváděním chytrých řešení jako půjčky a debetní karty kryté kryptoměnami. To jí dopomáhá získat si loajální zákaznickou základnu.

Překážky v odvětví

Výzvy v odvětví jsou jasné – regulační kontrola a kybernetické útoky. Překážky v odvětví mohou zkomplikovat rychlý růst společností. Navíc si odvětví kryptoměn musí získat větší podporu investorů a spotřebitelů, jen v období od loňského října do letošního března přišli investoři kryptoměn o více než 80 milionů dolarů kvůli neoprávněnému přístupu hackerů k peněženkám.

Slovo závěrem

Síla kryptoměn spočívá v přenesení moci z regulačních orgánů na spotřebitele. Coinbase je analytiky hodnocená mírným nákupem. Je ale nutné očekávat zvýšenou volatilitu akcií Coinbase, ve dlouhém období by ale měli akcionáři získat. Coinbase má totiž ohromný potenciál a dobrou současnou pozici.