Ve čtvrtém čtvrtletí se zisk snížil na 3,94 miliardy USD z 4,51 miliardy USD před rokem. Čisté výnosy pak meziročně vzrostly o osm procent na 12,64 miliardy USD, ve srovnání s předchozím čtvrtletím ale o sedm procent klesl. K meziročnímu růstu přispěla divize investičního bankovnictví, kde výnosy vzrostly o 45 procent. Očištěný zisk na akcii klesl na 10,81 USD a zaostal za očekáváním analytiků.

Podle údajů společnosti Refinitiv je Goldman Sachs největším světovým poradcem při fúzích a akvizicích. Žebříček firem je sestaven podle výše poplatků, které firmy za fúze a akvizice získají, uvedla agentura Reuters.

Čisté výnosy divize investičního bankovnictví za loňský rok stouply o 58 procent na 14,88 miliardy USD. Podpořily je hlavně výrazně vyšší výnosy z poradenské činnosti při fúzích a akvizicích a při upisování akcií.

Minulý týden zveřejnily výsledky hospodaření banky JPMorgan Chase & Co a Citigroup. Jejich zisk ve čtvrtém čtvrtletí klesl, na rozdíl od Goldman Sachs ale překonal očekávání analytiků.