Panevropský akciový index STOXX Europe 600 dnes stoupl o 1,4 procenta a obchodování zakončil na 401,84 bodu. To představuje jeho nejvyšší závěrečnou úroveň za zhruba tři týdny. Britské akcie posílily po zprávě, že novým britským premiérem se stane Rishi Sunak.

V listopadu Fed opět zvýší základní úrokovou sazbu

Všeobecně se očekává, že Fed v listopadu opět zvýší svou základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu. Podle páteční zprávy listu The Wall Street Journal bude nicméně americká centrální banka pravděpodobně diskutovat o tom, že v prosinci přikročí k mírnějšímu zvýšení úroků.

Podle agentury DPA podpořilo evropské akcie rovněž pokračující zlevňování plynu. Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh dnes poprvé od června klesla pod 100 eur (zhruba 2450 Kč) za megawatthodinu (MWh).

Evropské burzy sílí

Hlavní index frankfurtské akciové burzy DAX dnes vzrostl o 1,58 procenta a uzavřel na 12.931,45 bodu. Během dne na krátkou dobu poprvé od poloviny září překročil hranici 13.000 bodů, napsala agentura DPA.

Index londýnské akciové burzy FTSE 100 si dnes připsal 0,64 procenta na 7013,99 bodu. Britská Konzervativní strana dnes potvrdila dvaačtyřicetiletého Sunaka jako svého nového lídra, zároveň se stane novým premiérem Spojeného království.

Zdroj: ČTK