Investiční firma TTC koupila většinový podíl v brněnské společnosti Mycroft Mind, zabývající se zpracováním a analýzou dat.

Investiční firma TTC koupila většinový podíl v brněnské společnosti Mycroft Mind, zabývající se zpracováním a analýzou dat. Výši investice TTC neuvedla. V Mycroft Mind má nyní TTC podíl 70 procent, oznámila dnes firma v tiskové zprávě. Zbylý podíl je po deseti procentech rozdělen mezi původní majitele – společnosti Support Universal a Moore Technology CZ a spoluzakladatele Mycroft Mind Filipa Procházku.

Mycroft Mind sbírá data například pro energetické firmy a TTC zase podniká mimo jiné v oblasti bezpečnostních řešení pro kritickou infrastrukturu. „Přechod na decentralizovanou energetiku i modernizace železniční dopravy budou pro jednotlivé společnosti znamenat nutnost zajistit průběžný sběr, zpracování a analýzu dat z desítek až stovek tisíc senzorů, a to často v reálném čase. Naší ambicí je, stát se během následujících tří let jedním z nejvýznamnějších evropských dodavatelů řešení v této oblasti,“ sdělil Josef Šelepa, předseda představenstva společnosti TTC Holding, která zastřešuje podniky skupiny TTC.

ČEZ, EG.D, PRE, …

Mycroft Mind vyvinula vlastní softwarovou platformu DataGenie pro sběr a zpracování dat z rozsáhlých senzorových sítí. Analýzou dat pak firma dokáže odhalit vzorce chování a anomálie i předpovědět další vývoj. Mezi klienty Mycroft Mind patří například hlavní distributoři elektřiny na území Česka – ČEZ, EG.D a PRE. V konsorciu firem vedeném podnikem TTC Marconi se Mycroft Mind aktuálně podílí na tvorbě systému pro sběr, uchování a analýzu dat z 20.000 distribučních trafostanic ČEZ. V roce 2021 dosáhla podle TTC firma Mycroft Mind tržeb ve výši 184 milionů korun.

Obrat přes miliardu

TTC působí v oblasti technologií a realit. Do skupiny patří třeba dodavatelé komunikačních a bezpečnostních řešení pro provozovatele kritické infrastruktury TTC Marconi a TTC Telekomunikace, provozovatel datových center TTC Teleport, výrobce elektronických komponent AWOS nebo výrobce řídicích systémů pro dopravu a průmysl UniControls. Skupinu tvoří 30 společností se zákazníky v 38 zemích světa. V roce 2021 dosáhla TTC konsolidovaného obratu 1,2 miliardy korun.

zdroj: ČTK