Kryptoměny reagují na akciové trhy

Je už poměrně standardní, že kryptoměny kopírují průběh obchodování na akciových trzích a citlivě reagují na změny v očekávání vývoje úrokových sazeb centrálních bank. Další ránu v tomto ohledu kryptoměny dostaly poté, co byla v USA zveřejněna data o srpnové inflaci. Investoři rázem začali očekávat mnohem vyšší růst úrokových sazeb Federálního rezervního systému než do té doby.

Akcie a zejména kryptoměny následně zaznamenaly prudký propad. Bitcoin se ještě na začátku předchozího týdne obchodoval nad 22 tisíci dolary, načež klesl postupně až pod 20 tisíc. Během víkendu část ztrát sice umazal, ale zdaleka se nevrátil na původní úrovně.

Ethereum také propadlo

Obdobný vývoj nastal také u druhé nejrozšířenější kryptoměny Ethereum. Její hodnota na počátku minulého týdne vystoupala téměř k 1 800 dolarů, aby během následujících dní propadla k 1 400. Vzhledem k tomu, že politika centrálních bank bude v následujících týdnech nejspíše primárně reagovat na aktuální vývoj inflace, kryptoměnové trhy se na houpačce budou ocitat stále častěji.