Musk uvedl, že v příštích dvou letech nehodlá prodávat další akcie Tesly

Prohlášení Muska nemusí být jisté

Musk uvedl, že rozhodně nehodlá prodávat akcie Tesly v příštím roce a pravděpodobně ani v roce 2024. Podobná prohlášení učinil již v minulosti, poté však akcie Tesly opět prodával, upozornila agentura Bloomberg.

Cena akcií Tesly se od začátku letošního roku propadla o více než polovinu. Investoři se mimo jiné obávají, že Musk v důsledku převzetí Twitteru příliš rozptyluje svou pozornost a nevěnuje se dostatečně řízení Tesly. V poslední době rostou rovněž obavy ohledně vývoje poptávky po elektromobilech.

Twitter prochází změnou

Musk v říjnu koupil Twitter za 44 miliard dolarů (zhruba bilion Kč). Twitter po převzetí prochází výraznými změnami, Musk mimo jiné propustil zhruba polovinu zaměstnanců a začal obnovovat některé zrušené účty.

Tento týden Musk uvedl, že odstoupí z pozice šéfa firmy Twitter, jakmile za sebe najde náhradu. Uživatelé twitteru se v pondělí vyslovili pro Muskův odchod z čela podniku. Musk, který anketu inicioval, slíbil, že se jejímu výsledku podřídí.

Zdroj: ČTK

1 komentář

  1. […] Akciím se v polovině obchodního týdne dařilo také v Evropě. Největší přírůstek zaznamenala burza ve Frankfurtu nad Mohanem, jejíž index DAX zpevnil o 1,17 procenta. Solidně rostly burzy také v Paříži (0,8), Miláně (0,72) i Londýně (0,4). Panevropský index Stoxx 600 zpevnil o 0,38 procenta. […]

Comments are closed.