UpVest logo

Platformy jako UpVest zpopularizovaly crowdfunding a nabízejí virtuální prostor, kde tvůrci prezentují své projekty a potenciální podporovatelé přispívají finančními prostředky. Crowdfunding zahrnuje různé modely, včetně modelu založeného na odměnách, kdy podporovatelé na oplátku získávají výhody nebo produkty, modelu založeného na vlastním kapitálu, kdy se podporovatelé stávají částečnými vlastníky, a modelu založeného na darech, kdy jsou příspěvky poskytovány bez očekávání finanční návratnosti.

Obsah

Úvod do crowdfundingu

Crowdfunding způsobil revoluci ve způsobu, jakým projekty, podniky a tvůrčí úsilí získávají finanční prostředky. Jedná se o model kolektivního financování, kdy jednotlivci, známí jako podporovatelé nebo investoři, přispívají malými částkami na podporu projektu, nápadu nebo věci. Tento demokratizovaný přístup k financování obchází tradiční zdroje, jako jsou banky nebo rizikoví kapitalisté, a umožňuje podnikatelům, umělcům a inovátorům získat přístup ke kapitálu přímo od rozmanité skupiny podporovatelů.

Síla crowdfundingu spočívá v jeho schopnosti proměnit nápady ve skutečnost a zároveň podpořit zapojení a podporu komunity. Tato inkluzivní metoda financování přivedla k úspěchu nespočet projektů, které využívají kolektivní sílu davu k uvedení inovací a kreativity do života.

Podívejme se však blíže na to, co motivuje lidi, aby působili na platformě UpVest, a na všechny obchodní možnosti, které tato patforma nabízí.

Pojďme tedy začít.

UpVest – filozofie a služby

Přestože byla společnost Upvest uvedena na trh v roce 2017, je na trhu již delší dobu, ale její existence se datuje ještě před jejím formálním založením. Takový projekt si nemohl dovolit luxus tradiční společnosti, kdy můžete vydat něco částečně vyvinutého a zjišťovat reakce zákazníků, a místo toho musel být od počátku co nejkvalitnější.

Crowdsourcingový program s názvem Upvest umožňuje přispívat na rozvojové projekty i relativně malým vkladatelům. Dvě formy financování, které firma developerům poskytuje, jsou seniorní a mezaninové financování. Přestože jsou půjčky v prvním příkladu řádně zajištěny, investoři dostávají nižší výnos výměnou za to, že podstupují menší riziko. Ve druhém scénáři investoři dostávají platbu až sekundárně a úvěry ani nemusejí být zajištěny. Banka, která nabízí peníze na developerský projekt, je hlavním věřitelem a investorem.

Investice do společnosti Upvest zahrnuje vytvoření účelově založené prostředku, který je určen k realizaci konkrétního rozvojového projektu. Tato metoda se nezasvěceným může zdát bizarní, ale není neobvyklá. Tyto podniky byly založeny za účelem izolace rizika projektu od ostatních podniků developerské společnosti.

Podle poslední aktualizace je nyní Komerční banka většinovým vlastníkem společnosti Upvest, která propojuje developery a investory.

Minimální investice do každého projektu je 5 000 korun. Očekávané zhodnocení se pohybuje kolem 4 až 9 % ročně a doba splatnosti bývá 1 až 4 roky.

Možnost investice UpVest

Mohlo by Vás také zajímat: Top 10 finančních televizních pořadů

Vstup do společnosti UpVest

Registrace Upvest je snadná a lze ji provést pomocí účtu Google nebo e-mailové adresy. Poté vám stránka nabídne možnost otevřít si investiční účet na vlastní pěst. Na dokončení operace byste měli potřebovat jen deset minut.

Hned na začátku máte možnost vytvořit si investiční účet pro právnickou nebo fyzickou osobu. Protože většina z vás jsou pravděpodobně drobní investoři, zaměřím se na to, jak věci fungují na individuální bázi.

Chcete-li si vytvořit účet, postupujte podle následujících čtyř jednoduchých kroků:

  • V krátkém formuláři uveďte své osobní údaje (jméno a příjmení, telefonní číslo a datum narození).
  • Nahrajte dva skeny průkazu totožnosti nebo fotografie. Prvním je občanský průkaz, jehož obě strany by měly být vyfotografovány. Jako druhý doklad můžete zvolit řidičský průkaz, rodný list, cestovní pas nebo kartu zdravotní pojišťovny.
  • Zadáte údaje o svém bankovním účtu.
  • Podepíšete smlouvu a ověříte údaje. Jakmile bude počáteční vklad připsán na váš účet, začne fungovat.

Za platební služby si společnost Upvest účtuje poplatek, který se každoročně strhává z jejího čistého zisku. Částka je stanovena předem a liší se pro každou zakázku.

Váš majetek se zvyšuje investováním prostřednictvím služby Upvest, a proto se z vašeho příjmu odvádí daně.

Většinu drobných investorů lze klasifikovat jako „fyzické osoby, daňové rezidenty České republiky, neinvestující jako podnikatelé“. Na tyto příjmy se pak vztahuje § 10 (ostatní příjmy) zákona č. 586/1992 Sb. o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „ZDP“).

UpVest recenze registrace

Nesmí Vám uniknout: InvestingFox – Recenze brokera

UpVest – Investiční klub

Na platformě Upvest jsou k dispozici další strategie pro zvýšení výnosů. Mezi ně patřilo přihlášení do takzvaného Investičního klubu, který nabízel vyšší úrokové sazby a pobídky. Členem Upvestu jste se stali okamžitě po provedení investice ve výši alespoň 100 000 Kč. Od té doby se bohužel situace změnila.

V dnešní době jsou úrokové výhody odstupňované podle výše investice a jsou otevřeně uvedeny u každého projektu (pokud je to relevantní).

Jaký je rozdíl mezi bankovním úvěrem a úvěrem v UpVest

Bankovní úvěr a úvěr poskytovaný na platformě jako UpVest mohou mít několik klíčových rozdílů, zejména co se týče způsobu poskytování, podmínek a průběhu procesu. Zde jsou některé z možných rozdílů:

Způsob poskytování:

Bankovní úvěr: Poskytují tradiční banky nebo finanční instituce.

UpVest: Jedná se o alternativní formu financování, kdy jsou úvěry vázány na investiční projekty a digitální aktiva.

Podmínky a proces schvalování:

Bankovní úvěr: Schvalovací proces může být složitý a klade důraz na úvěrovou historii a finanční stabilitu žadatele.

UpVest: Podmínky jsou flexibilnější a v některých případech mohou být půjčky vázány na investiční projekty nebo jiná konkrétní aktiva.

Zaměření na Investiční Projekty:

UpVest: Specializuje se  na digitální investiční produkty, crowdlending a jiné formy financování projektů.

Dostupnost a Rychlost:

UpVest: Nabízí rychlejší a digitální proces schvalování a financování, s menšími formality než u bankovního úvěru.

Přečtěte si také: Hamty.cz – Recenze cashback giganta na českém trhu

Jen pro úplnost

Vstup do crowdfundingových společností může investorům i tvůrcům projektů přinést řadu výhod. Pro investory představuje crowdfunding příležitost diverzifikovat svá portfolia podporou různých projektů nebo podniků. Umožňuje menší investice, čímž snižuje vstupní bariéru a umožňuje účast na podnicích, které odpovídají osobním zájmům nebo hodnotám. Crowdfunding navíc často přináší jedinečné výhody nebo odměny pro podporovatele.

Pro podnikatele a tvůrce projektů slouží crowdfunding jako alternativní zdroj financování, který obchází tradiční problémy s financováním. Umožňuje jim ověřit jejich nápady, vybudovat komunitu prvních podporovatelů a získat tržní ověření. Platformy pro crowdfunding také umožňují zviditelnění, díky čemuž se projekty dostanou k širšímu publiku mimo tradiční kanály financování.

Crowdfunding v podstatě podporuje kooperativní a demokratizovaný přístup k financování a spojuje zájemce o financování s různorodou skupinou podporovatelů. Jedná se o dynamický ekosystém, který podporuje inovace, zapojení komunity a realizaci tvůrčích a podnikatelských záměrů.

V naší recenzi rozhodně doporučujeme UpVest, pokud se zajímáte o realitní sektor.

Naše hodnocení:

Naše hodnocení