Tato recenze je o společnosti Saxo Bank z Dánska, která vznikla již v roce 1992. Saxo bank má všechny potřebné licence včetně té od tuzemské ČNB. Budeme hodnotit přehlednost webu, zpravodajství a kvalitu služeb.

Přehlednost

Vyváženost barev a obsahu je evidentní už po chvilce brouzdání. Ve spodu úvodní stránky jsou instruktážní videa, která mohou usnadnit orientaci na webu i ve fungování systému tohoto konkrétního obchodníka. Na náš vkus bylo na úvodní stránce až moc odkazů na tu stejnou věc, a to stažení SaxoTrader, který je platformou Saxo Bank. Lišta se záložkami je logicky uspořádaná a dává na první pohled smysl.

Zpravodajství

Zpravodajství na tomto webu nenajdete, ale je zde alespoň možné najít různé vzdělávací materiály a varování před podvody.

Služby

Saxo Bank dává na výběr ze tří druhů účtu, které se podobně jako u konkurence liší úrovní servisu a výhodností podmínek. Druhy účtu se zároveň liší minimálním vkladem a cenou služeb. Pěkným bonusem je to, že můžete obchodovat z jedné platformy forex, opce, akcie, komodity a mnoho dalšího. Nabízí zároveň několik různých platforem pro internetový prohlížeč i tablet.

Doplňky webu

Obecné informace

Pražské sídlo je v Betlémském paláci na Praze 1, kde jsou obchodníci k dispozici od pondělí do pátku v 8:30 – 17:30. Společnost má velmi dobrou reputaci a vysoko pojišťuje vklady svých klientů. Vadou na kráse je vysoká cena. Absence zpravodajství nás v redakci mrzela, a proto dáváme o něco nižší známku.

Média

Naše hodnocení