ocel

Mnoho oceláren po celém světě konečně začíná ve větší míře obnovovat svůj provoz poté, co jej byly nuceny kvůli koronavirové pandemii pozastavit. Poptávka po oceli totiž roste, a to zejména ze strany výrobců automobilů a strojírenského zařízení, a s ní také cena. Nejsilnější růst zaznamenává trh s ocelí v Číně, kde se protiepidemická opatření začala rozvolňovat o několik měsíců dříve než v Evropě či Spojených státech. Cena oceli v Číně vzrostla od dubna o 37 procent.

Zbytek světa si podle analytiků na svůj razantní růst poptávky po oceli počká a dojde k němu možná až v posledním čtvrtletí tohoto roku. V některých zemích však už známky takového oživení pociťují nyní. Odborníci ale varují, že i přes opětovný růst poptávky po oceli, se společnosti tento kov zpracovávající nemohou těšit na výrazný růst zisků. Firmám se totiž během koronavirové pandemie zvýšily náklady, a tak došlo k mírnému poklesu jejich marží. K nejvíce postiženým aktuálně patří ocelárny ve Spojených státech.

2 KOMENTÁŘE

  1. Teď v lednu 2021 se zdražení projevilo v plné výši u všech výrobků z oceli. Zdražení od více jak 50%! Jaký bude další vývoj, umí někdo říct co se děje a zda půjde cana oceli opět dolu?

Comments are closed.