Hodnota nejpopulárnější kryptoměny Bitcoin se pod 30 tisíc dolarů podívala znovu po čtyřech týdnech. Zatímco v červnu šlo o chvilkovou záležitost, tentokrát to může být otevření cesty k větším poklesům.

Nový týden začal pro Bitcoin v podobném duchu, v jakém se odvíjel celý týden předchozí. Cena kryptoměny kolísala kolem hranice 31 tisíc dolarů. Teprve v úterý nad ránem (středoevropského letního času) došlo k masivnímu propadu Bitcoinu, a to až na úroveň jen těsně nad 29,5 tisíce dolarů. A kolem ní jeho hodnota oscilovala i v dalších hodinách.

Podle analytiků lze za bezprostřední příčinu cenového propadu považovat zákaz čínských úřadů finančním institucím zajišťovat platební transakce, které jsou obsluhovány v kryptoměnách. „Očekávám silný propad k 22 tisícům dolarů,“ uvedl pro portál Coindesk.com Patrick Heusser, šéf platformy Crypto Finance AG. Podle Edwarda Moyi, analytika platformy Oanda může Bitcoin propadnout až ke 20 tisícům dolarů. „Zde by mohl přitáhnout institucionální investoři, kteří dosud čekali na příležitost,“ uvedl také pro Coindesk.com.

Na pokles Bitcoinu zareagovaly propadem také další kryptoměny, z nichž relativně nejméně ztrácelo Ethereum, a to jen asi 2,5 procenta.