odkoupení

Tuzemská investiční společnost Central Europe Industry Partners (CEIP) ovládne jihlavského výrobce kabelových svazků Kosyka, ve firmě koupila devadesátiprocentní podíl. Na svém webu to dnes uvedly Hospodářské noviny (HN). Kosyka vyrábí kabelové svazky a konektory pro výrobce strojů, medicínských přístrojů a dodavatele pro automobilový průmysl v Česku, a také v Německu a Švýcarsku. Za minulý rok měla tržby 290 milionů korun.

Neznává výše investice

První kontakt s firmou Kosyka navázala skupina CEIP zhruba před čtyřmi lety. „Velmi důležitou roli hrál také náš dlouhodobý vztah s majitelem firmy Martinem Saitlem, který zůstává na pozici jednatele a pomůže nám firmu bezpečně převzít,“ uvedl Ondřej Benáček, řídící partner CEIP. Výši investice ani jedna ze stran nezveřejnila. „Vzhledem k finančním parametrům jde o nižší stovky milionů korun,“ uvedl Benáček na dotaz HN.

Podíl v jihlavské firmě společnost koupila do fondu Central Europe Industry Partners II. Zbylou desetinu získala podle údajů v obchodním rejstříku společnost Hoffmann Investments. Podle HN jde o druhou investici fondu. První uskutečnil loni v září, kdy získal sedmdesátiprocentní podíl ve výrobci automatizačních systémů AMiT.

Pod křídly společnosti CEIP

Fond má podle HN pod správou jednu miliardu korun a do konce letošního roku plánuje tento objem navýšit na 1,75 miliardy. Po dosažení této částky se fond pro investory uzavře. Investiční společnost CEIP se od roku 2017 zaměřuje především na akvizice průmyslových výrobních a servisních firem. Do portfolia společnosti patří podniky jako ROKA Industry, Elcom, BMH, KBNK nebo Vyva Plast.

Podle poslední výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin zaměstnávala jihlavská Kosyka v roce 2021 okolo 130 lidí.

zdroj: ČTK