Nábytkářská síť IKEA ČR v uplynulém finančním roce, který trval od 1. září 2021 do 31. srpna 2022, zvýšila tržby o 22 procent na 11,9 miliardy korun. Vyplývá to z tiskové zprávy firmy, kterou má ČTK k dispozici. Hospodářský výsledek společnost neuvedla. Zisk v předloňském finančním roce, který začal 1. září 2020 a skončil 31. srpna 2021 podle výroční zprávy ve Sbírce listin činil zhruba 592 milionů korun.

Čtvrtina tržby on-line

On-line prodeje se na tržbách v uplynulém roce podílely 22,5 procenty, uvedla IKEA. Firma loni představila službu Skenuj a nakupuj, chat s kontaktním centrem či rozšířila počet výdejních míst, nyní jich má 23.

Letos IKEA v Česku otevře nová regionální plánovací studia, první už je od poloviny ledna v provozu v českobudějovickém nákupním centru IGY. Zákazníkům zde bude poskytnuta pomoc s plánováním kuchyní nebo úložných prostor, sdělila společnost. Na jaře by se mělo otevřít plánovací studio v Hradci Králové, uvedla firma.

Nové digitální služby

IKEA letos v Česku plánuje představit i nové digitální služby, mají mezi ně patřit například živá vysílání z obchodních domů, při kterých budou vystupovat interiéroví odborníci. Na internetových stránkách si budou moci zákazníci rovněž nasdílet nákupní seznam, sdělila firma.

IKEA je švédská nábytkářská firma, která v ČR působí od roku 1996, provozuje tu čtyři obchodní domy, dva v Praze, po jednom v Brně a Ostravě. Mezi další řetězce patří XXXLutz, Jysk, Möbelix, Sconto nebo Asko Nábytek.

zdroj: ČTK