Allianz, eu, zisk

Německé pojišťovně Allianz, která je z hlediska tržní hodnoty největší pojišťovací společností v Evropě, klesl ve třetím čtvrtletí provozní zisk o 14,6 procenta na 3,47 miliardy eur (85,2 miliardy Kč). Způsobil to nižší výsledek divize pojištění majetku a škod, k němuž vedla mimořádně vysoká úroveň pojistného plnění v důsledku přírodních katastrof. Firma o tom dnes informovala ve výsledcích hospodaření.

Výsledky a Výhledy: Finanční Stabilita Allianz

Pojišťovna zároveň potvrdila celoroční výhled provozního zisku v rozmezí 13,2 až 15,2 miliardy eur. Čistý zisk v období od července do září klesl o 29,3 procenta na 2,1 miliardy eur.

„Výsledky tohoto čtvrtletí, které se vyznačovalo vysokou inflací a geopolitickým napětím, opět prokázaly sílu a odolnost našeho diverzifikovaného obchodního modelu,“ uvedl finanční ředitel pojišťovny Giulio Terzariol.

Vývoj Zisku a Výsledků Allianz

„V prvních devíti měsících roku jsme zaznamenali výrazný nárůst objemu našeho podnikání, provozního zisku i základního čistého zisku,“ řekl šéf společnosti Oliver Bäte. Za prvních devět měsíců roku firma zvýšila provozní zisk meziročně o 3,6 procenta na 11 miliard eur, zejména díky segmentům životního a zdravotního pojištění. Čistý zisk firma ve stejném období zvýšila o 25,5 procenta na 6,8 miliardy eur.

Mnichovská společnost Allianz je největší pojišťovnou v Evropě a patří mezi největší správce majetku na světě. Allianz působí i v České republice, na místní trh vstoupila v roce 1993 a postupně si vybudovala pozici jedné ze tří největších pojišťoven. Její podíl na českém trhu se pohybuje kolem deseti procent.

Zdroj: čtk