V tomto dílu naší série o webech brokerů se podíváme webové stránky ETXCapital. Budeme hodnotit přehlednost webových stránek, kvalitu nabízeného zpravodajství a úroveň služeb které web nabízí.

Přehlednost webu

První, čeho si návštěvník při vstupu na web všimne, je backgroundové zrychlené video v horní části stránky. Nám tento prvek přišel velmi rušivý a snižující komfort prohlížení webu. Web nemá tradiční navigační lištu, odkazy nahoře vedou k jednotlivým produktům, pokud si chce návštěvník dohledat podmínky obchodování, nebo možnosti vzdělávání, musí scrolovat až dolů. To jen shrnuje úvodní poznámku – design není příliš praktický.

Zpravodajství

Web žádné zpravodajství nenabízí. K dispozici není ani ekonomický kalendář. Firma má blog, kde ale poslední zpráva je ze srpna 2016.

Služby

ETXCapital nabízí standartní portfolio produktů. Ke každému produktu je velké množství vysvětlujících stránek, které jsou zároveň pojímané jako vzdělávání investorů. To je dostupné převážně v textové podobě. Některé z nich jsou bohužel v polštině, což asi typický investor úplně neocení. Stránky, které jsou v češtině, jsou dobře zpracované. Firma dále nabízí webináře v anglickém jazyce. ETXCapital nabízí 3 typy účtů, nebyli jsme bohužel schopni zjistit, jak se tyto účty liší, ke každému z těchto účtů je nabízen demo účet.

Doplňky modelu

Obecné informace a kontaktní údaje

Firma ETXCapitol sídlí v Londýně, českou pobočku nemá. Firmu lze kontaktovat pomocí mailu a telefonu. Velký problém je, že ETXCapitol nenabízí zákaznickou linku v českém jazyce! Celkově máme z internetových stránek ETXCapitol poněkud rozpačitý dojem, je na nich pár nedodělků a z designu webu nemáme úplně dobrý dojem.

Média

Naše hodnocení