plnapenezenka.cz

Za každý nákup vám dáme slevu. Takových slibů na lidi nakupující nejen na internetu číhá nepřeberné množství doslova na každém kroku. Zpravidla se však jedná o nabídku ve stylu “nechci slevu zadarmo”. Jak je tomu v případě portálu Plnápeněžnka.cz? Dostanete skutečně to, co vám slibují? Jaké kroky musíte podniknout, abyste na každém nákupu něco ušetřili? A není to zase jen nějaká habaďůra?

Obsah:

Jak funguje cashback portál Plná peněženka

Portál Plnápeněženka.cz (plnapenezenka.cz) patří mezi takzvané cashbackové služby. Cashback je termín, který se původně používal pro vracení daně z přidané hodnoty za zboží, které jste nakoupili v zahraničí, ale dovezli jste jej do své domoviny. V takovém případě jste mohli zahraničního obchodníka požádat právě o částku DPH v případě, že jste prokázali, že zboží bylo skutečně vyvezeno.

Nyní se však za cashbackovou službu označuje fakticky jakékoli poskytnutí slevy z nákupu, který zpravidla probíhá přes nějakého prostředníka. Typickými poskytovateli cashbacku jsou společnosti vystavující platební karty, jejich řady však v poměrně nedávné době rozšířily také internetové portály, které zprostředkovávají nákup u konkrétního internetového obchodníka.

plnapenezenka cashback, plnapenezenka recenze

A přesně takové služby zajišťuje i portál Plnápeněženka.cz. Tato platforma na českém trhu funguje již od roku 2012, tehdy ještě jako projekt společnosti OEMSI. V roce 2018 Plná peněženka přešla pod křídla společnosti Prima Digital a za dobu své existence poměrně slušně expandovala.

V roce 2015 Plnápeněženka.cz měla přes 100 tisíc registrovaných uživatelů a v portfoliu kolem 215 obchodníků. V současné době už Plnápeněženka.cz zprostředkovává služby skoro milionu uživatelů a slevu u ní lze získat při nakupování na více než tisícovce internetových obchodů. Za dobu své existence Plnápeněženka.cz už zákazníkům ušetřila stovky milionů korun.

Nenechte si ujít: Recenze brokera Zetano

Jak již bylo řečeno, hlavní náplní činnosti cashbackového portálu Plnápeněženka.cz je zprostředkování nákupů na internetových obchodech. Tato služba funguje na principu takzvaného affiliate marketingu, tedy provizního prodeje. Plnápeněženka.cz internetovým obchodům zprostředkovává zákazníky. Důležité je, že zákazník nezaplatí nic navíc, částka, kterou dostane zpět, jde z marketingového rozpočtu daného obchodu. Pro obchodníky je to často mnohem výhodnější než platit nákladné marketingové kampaně, ať už v on-line nebo off-line prostředí. Zjednodušeně řečeno namísto billboardů investují do svých vlastních zákazníků.

Abyste mohli získávat slevy jako ostatní zákazníky portálu Plnápeněženka.cz, je třeba se u něho registrovat. K tomu vám postačí e-mailová adresa. Poté stačí na portálu Plnápeněženka.cz vyhledat obchod, na kterém chcete nakupovat a prokliknout se na něj. Na vybraném e-shopu nakoupíte požadované zboží a zažádáte o cashback neboli slevu. Tu můžete buď uplatnit hned, nebo si jednotlivé částky střádat a portál Plnápeněženka.cz používat jako jakousi internetovou kasičku. Takto naspořenou částku pak lze využít k dalšímu nákupu, nebo si ji nechat zaslat na svůj bankovní účet. Sleva může dosáhnout až 25 procent z nákupu. Záleží na konkrétním obchodníkovi, jak velkou slevu poskytne.

plnapenezenka sleva, plnapenezenka recenze

Jak začít používat Plnou peněženku

Začít využívat služeb portálu Plnápeněženka.cz je opravdu jednoduché. Prvním krokem je registrace. K ní, jak už bylo řečeno, je zapotřebí pouze disponovat funkční e-mailovou adresou. Na domovské stránce portálu kliknete na políčko “Registrovat zdarma”, které je umístěné v pravém horním rohu, pokud jste na portál vstoupili z počítače. Po kliknutí vám se vám objeví políčko pro vepsání vaší e-mailové adresy, zároveň se vás portál zeptá, zda se chcete přihlásit pomocí Facebooku nebo Googlu. Zvolíte-li si přesto registraci pomocí e-mailu, stačí pak už jen vyplnit heslo dle vlastního výběru.

plnapenezenka registrace, plnapenezenka recenze

Pro plnou aktivaci účtu je ještě potřeba svou registraci potvrdit přímo ve vaší schránce, kam vám byl zaslán ověřovací mail. Abyste ale mohli svůj účet naplno využívat, je třeba vyplnit o sobě pár údajů. Jedná se zejména o jméno, příjmení a bankovní účet. Bez toho vám portál Plnápeněženka.cz nemůže zasílat peníze ze získaných slev.

Jakmile proces registrace úspěšně zvládnete, můžete začít nakupovat se slevou. Na výběr máte přes tisíc obchodníků v různých kategoriích sortimentu. Nemějte obavy, najdete mezi nimi běžné obchody jako Sportisimo, Knihy Dobrovský, hračkářství Pompo, Tchibo, Mall, Dr.Max, ale i zahraniční nákupní portály jako Aliexpress, AboutYou nebo Wish.

Vždy však mějte na paměti, že k získání slevy je zapotřebí se na portál konkrétního obchodu dostat vždy přes Plnou peněženku, z jejíhož portálu budete na stránky obchodníka přesměrování. Pro zvolený internetový obchod je to jediný způsob, jak identifikuje, že jste k němu přišli z cashbackového portálu Plnápeněženka.cz a pro Plnou peněženku je to zase jediný způsob, jak pozná, že sleva má putovat právě k vám.

Pak už můžete vybírat zboží podle libosti. Abyste mohli přes portál Plnápeněženka.cz nakupovat, není potřeba nikam posílat své peníze – u Plné peněženky si nezakládáte žádný účet, na který byste nejprve museli poukázat nějakou částku, se kterou byste následně platili za pořizované zboží. V tom je ostatně obrovská výhoda oproti portálům, které se snažili získat zákazníky skrze vytváření nejrůznější vlastní “měny” typu fazole a podobně. Tento mezikrok u moderních cashbackových portálů odpadá, což mimo jiné přispívá k jejich důvěryhodnosti. Jinými slovy nemusíte mít obavy, že byste přišli o nějaké peníze z titulu jejich zasílání předem na virtuální účet.

Na jednu věc je nicméně třeba upozornit. Týká se výplaty získaných slev. Prokliknutí na stránky obchodníka přes portál Plnápeněženka.cz je jednou, nikoli jedinou podmínku pro připsání slevy. Tou druhou je, že ji obchodník portálu Plnápeněženka.cz musí potvrdit a vyplatit provizi za zprostředkování. Teprve poté vám Plnápeněženka.cz vyplatí slevu, kterou vám přiznal. Takto je to i uvedeno v Podmínkách užití portálu Plnápeněženka.cz. To znamená, že riziko pro případ nevyplacení slevy na sobě nese uživatel portálu Plnápeněženka.cz, nikoli jeho provozovatel.

plnapenezenka bezpeci, plnapenezenka recenze

Plnápeněženka.cz – výhody a nevýhody

Cashbackový portál Plnápeněženka.cz má obrovskou výhodu v tom, že se stále rozšiřuje portfolio internetových obchodů, kde uživatelé mohou nakupovat se slevou. A jak již bylo řečeno, nejedná se o žádné obskurní obchody, na kterých byste nakupovali nějaké zboží jen proto, abyste mohli inkasovat slevu, přitom dané zboží de facto vůbec nepotřebujete. Ba právě naopak, čím dál častěji lze skrze Plnou peněženku pořizovat věci každodenní potřeby.

Skoro se tedy může zdát, že zde skutečně získáváte slevu zadarmo. To ovšem není pravda. Za získanou slevu pomyslně platíte tím, že se k nakupování u konkrétního webového obchodníka budete pravidelně vracet právě přes portál Plnápeněženka.cz, čímž ve vás internetový obchodník získává pravidelného zákazníka.

Čtěte také: Alpho – online finanční obchodní platforma a broker

I bez ohledu na skutečnost, že můžete pomocí portálu Plnápeněženka.cz inkasovat zajímavé slevy a bonusy lze říci, že nakupování přes tento web je poměrně praktické. Uživatelské prostředí je příjemné, přehledné a intuitivní. Zboží je seřazeno v jednotlivých kategoriích, které jsou rovněž uspořádány přehledně v horní části domovské stránky portálu Plnápeněženka.cz.

Vedle slev při nakupování můžete získávat i další bonusy. Zejména za to, když portál Plnápeněženka.cz někomu doporučíte. A to prostřednictvím sdílení odkazu https://www.plnapenezenka.cz/penize-zpet/1073293, Bonus získáte za prvních třicet uživatelů, které jste doporučili a kteří přes portál Plnápeněženka.cz nakoupí. Další bonusy můžete získat prostřednictvím věrnostního programu. Portál Plnápeněženka.cz má zkrátka a dobře řadu výhod a existuje mnoho důvodů, proč si dát trochu práce na začátku, abyste pak mohli nakupovat prakticky na stejných internetových obchodech jako doposud, a pouze inkasovat příjemné slevy a slevičky.

věrnostní program, Plnápeněženka.cz

Správná recenze by měla obsahovat i zmínku o nevýhodách nebo detailech, na které byste si měli dát pozor. Jistým nedostatkem může být fakt, že ne všechny detaily využívání portálu Plnápeněženka.cz jsou vysvětleny dostatečně podrobně, někdy i méně srozumitelně. A to přesto, že portál disponuje stránkou FAQs, tedy často kladné otázky. Proto je vhodné vyhledat si několik recenzí, reakcí či zkušeností s Plnou peněženkou i na jiných internetových stránkách. Ideální pak je, pokud portál využívá některý z vašich známých, který by vám dokázal poradit ve všech myslitelných situacích.

Plnápeněženka.cz – závěrečné zhodnocení

Cashbackové portály nabírají v posledních dvou letech na popularitě. Ta jde ruku v ruce s tím, jak se začala zvyšovat míra inflace. Zatímco jsme řadu let byli zvyklí na roční tempo růstu cenové hladiny v Česku kolem dvou procent ročně, od léta 2021 jsme svědky postupného růstu míry inflace až na dvouciferné hodnoty. Loni u nás ceny vzrostly o více než 15 procent, odhady pro letošní inflaci se rovněž pohybují nad desetiprocentní hranicí.

Není tedy divu, že se lidé snaží ušetřit doslova každou korunu. A to obzvláště v situaci, kdy inflace drtí jejich úspory, jelikož běžný drobný střadatel nemá příliš šancí, jak je před 30 let nevídaným růstem cen ochránit. Nezbývá proto, než se snažit ušetřit na každodenních nákupech. A k tomu portál Plnápeněženka.cz rozhodně přispívá.

vysávání pěnez, Plnápeněženka.cz

Jednoznačnou výhodou portálu Plnápeněženka.cz je její poměrně dlouhá historie. Na tuzemském trhu figuruje od roku 2012, což je více než jedno desetiletí. Vzhledem k vysoké inflaci je pravděpodobné, že nové cashbackové portály rostly a ještě porostou doslova jako houby po dešti. Vybudovat ale portál, který bude zajímavý pro co nejširší počet uživatelů, trvá poměrně dlouhou dobu. A atraktivita cashbackového portálu se neměří pouze výší získatelné slevy, ale především počtem obchodů, v nichž lze se slevou nakupovat. Navíc musí jít o obchody pro běžné nakupování, nikoli o nákupní portály, kde je nabízeno zboží, které si koupíte maximálně jednou za rok.

Portál Plnápeněženka.cz plní přesně ty nároky, které na ni běžný spotřebitel klade: je přehledný, nabízí široké portfolio možností každodenního nakupování a podle všeho je i spolehlivý. O tom svědčí počet uživatelů, který se za posledních osm let zvýšil téměř desetinásobně.

K dalším výhodám Plné peněženky lze přičíst skutečnost, že přes něj lze nakupovat i na zahraničních internetových obchodech a svou pobočku má i na Slovensku – čerpat slevy tak můžete fakticky hned pomocí dvou kanálů.

Nevýhody se u zavedeného cashbackového portálu hledají poměrně těžko. Z uživatelského hlediska by možná bylo užitečné umístit hned na domovskou stránku dostatečně vysoko odkaz na nejčastější otázky a odpovědi, aby se návštěvník portálu co nejdříve dozvěděl, jaké podmínky musí pro získávání slev splňovat.

Otázkou také je, zda jednotlivé kategorie zboží neřadit na horní lištu podle abecedy pro snazší vyhledání uživatelem.

Mohlo by vás zajímat: Je Binance skutečně největší kryptoměnovou burzou na světě?

Naopak šikovnou vychytávkou je instalace takzvané lištičky. Jedná se o doplněk pro internetové prohlížeče Mozilla Firefox a Google Chrome. Pokud si doplněk do svého zařízení stáhnete a při surfování po internetových obchodech navštívíte stránky partnerského e-shopu Plné peněženky, lištička vás na to upozorní. Není tedy nutné pokaždé úzkostlivě hlídat, zda jste se měli před nakupováním na internetu nejprve přihlásit do Plné peněženky a až poté začít vyhledávat zboží. Tahle věcička vám skutečně dokáže nakupování na internetu zpříjemnit.

Plnápeněženka.cz

Jak zní tedy konečný verdikt? Používat při nakupování na internetu portál Plnápeněženka.cz, nebo se mu raději vyhnout? Jednoznačně používat. Když už jste si nakupování v internetových obchodech oblíbili, byli byste sami proti sobě, kdybyste nevyužívali všech možností pro ještě výhodnější nákupy, které vám internetové prostředí nabízí. Byzynsmodel cashbackových portálů navíc dává smysl všem zúčastněným stranám. Nejedná se tedy o prázdnou vábničku, pomocí které se vás někdo snaží přechytračit a zbohatnout na váš úkor. Proto lze cashbackový portál Plnápeněženka.cz s klidným svědomím doporučit. Jděte do toho.

Tento článek můžete číst i ve slovenském jazyce.