trinity bank logo

Banka Trinity Bank je českou bankou, která vznikla v roce 1996 a byla jako Moravský peněžní ústav založena Radomírem Lapčíkem. Během let 2013 a 2014 byla na druhém místě v žebříčku největších záložen v České republice.

Zatímco v roce 2015 její bilanční suma přesáhla 10 miliard Kč, v roce 2018 získala po několika letech žádostí bankovní licenci. O rok později už nic nebránilo tomu, aby změnila svůj název na Trinity Bank a.s. Vlastníkem Trinity Bank je společnost Trinity Investorská a.s., která patří do finanční skupiny SAB pod kontrolou Radomíra Lapčíka.

Překvapivé je, že Trinity Bank považuje rok 2021 za nejúspěšnější ve své existenci. Avizuje zisk ve výši 200 milionů Kč před zdaněním, zahájení provozu nové pobočky v Ostravě a 41 000 klientů.

Klientů banky je v současné době více než 50 000 a úvěry byly poskytnuty v hodnotě přes 10,8 miliardy korun. Celkem má banka 4 pobočky v Praze, Brně, Ostravě a Zlíně. Nedisponuje žádnými bankomaty.

Z výroční zprávy za rok 2021 vyplývá, že plán zisku byl překročen o 74 %, a to se ziskem 200 milionů eur. Kč (zisk před zdaněním a auditem). To představuje o 167 % více než v roce 2020 (75 mil. Kč). Růst banky v roce 2021 se projevil v několika oblastech, důkazem je nárůst vkladů díky nadstandardním úrokovým sazbám a také financování nemovitostí.

Obsah

Nyní v Trinity Bank

Trinity Bank se specializuje na služby soukromým, firemním a institucionálním klientům. Banka nabízí svým klientům běžné, vkladové a spořicí účty. Úvěrové produkty jsou k dispozici pouze firemním klientům. Nabízí také platební služby a internetové bankovnictví. Banka se neustále rozrůstá a rozšiřuje svůj tým.

Čtěte také: Revolut recenze – průlomové bankovnictví

Bankovní účty Trinity bank

Pro běžné občany poskytuje Trinity Bank běžné (korunové i devizové), vkladové a spořicí účty. Krátce si představíme tři produkty: běžný účet – CZK, spořicí účet Výhoda+ a vkladový účet – CZK.

trinity bank
úvodní stránka

Běžný účet – CZK

Běžný účet v CZK je hotovostní a bezhotovostní platební účet určený pro platební styk v tuzemsku. Umožňuje všechny standardní platební služby včetně: jednorázových a trvalých platebních příkazů, inkas, SIPO, výběrů hotovosti a vkladů. Co je však jeho velkou nevýhodou? K účtu nedostanete platební kartu.

Informace o účtu

Zřízení/zrušení účtu: 0 Kč

Vedení účtu v CZK: 0 Kč

Vedení účtu v EUR/USD: 19 Kč/měsíc

Příchozí/odchozí tuzemská úhrada: 0 Kč

Spořicí účet výhoda +

Účet Výhoda+ vám umožňuje zhodnocovat volné peníze bez podmínek a bez výpovědní lhůty vkladu. Fyzické osoby s bydlištěm v České republice si mohou tento spořicí účet v měně CZK založit kompletně online. Ostatní si jej mohou založit na pobočce nebo prostřednictvím kurýra.

Informace o účtu

Zřízení/zrušení účtu: 0 Kč

Vedení účtu v CZK: 0 Kč

Úroková sazba: 5,68 % p.a.

Založení: online i na pobočce

Peníze kdykoliv k dispozici

Bez nutnosti vedení běžného účtu

Vkladový účet – CZK

Tento vkladový účet je uzpůsoben pro pravidelné i nepravidelné spoření. Jednotlivé vklady jsou úročeny průběžně v závislosti na výši zůstatku na účtu a zvolené výpovědní lhůtě. Úroky se připisují k jistině čtvrtletně.

Pro výběr z účtu platí výpovědní lhůta, kterou si zvolíte. Po výpovědi a uplynutí výpovědní lhůty jsou prostředky k dispozici po dobu 7 dnů. Tento účet je nabízen také bez výpovědní lhůty – to znamená, že peníze z účtu můžete vybrat kdykoli.

Informace o účtu

Zřízení/zrušení účtu: 0 Kč

Vedení účtu v CZK: 0 Kč

Vedení účtu v EUR/USD: 19 Kč

Úroková sazba: max. 2,41 % p.a.

Mohlo by Vás zajímat: InvestingFox – Recenze zcela nového brokera

Úvěry pro podnikatele a společnosti

Trinity Bank poskytuje úvěry pouze svým podnikatelským a firemním klientům. Dále nabízí projektové a developerské financování, které slouží k financování developerských projektů, koupě, leasingu nebo kombinaci všech těchto způsobů.

Banka nabízí také investiční úvěry, z nichž můžete prostředky použít na podnikatelské aktivity související s investicí. Poslední možností je provozní financování, které slouží k financování provozních potřeb podniku (např. nákup pohledávek nebo zásob). Vypůjčené prostředky lze použít na činnosti související s provozem podniku nebo na refinancování dříve poskytnutých provozních úvěrů.

Internet banking Trinity Bank

Trinity Bank spustila v roce 2021 novou verzi internetového bankovnictví. Některé nové produkty (konkrétně kapitálové produkty) je od tohoto okamžiku možné obsluhovat prostřednictvím internetového bankovnictví Trinity Bank.

Můžete si zobrazit detailní stránku v bankovním systému s podrobnějšími informacemi o produktu. Navíc banka zpřehlednila ovládací prvky a grafiku rozhraní.

Změn doznaly také platby, které je nyní možné průběžně ukládat po jednotlivých položkách. Jednodušší je také filtrování transakcí v historii transakcí a rovněž aktualizace jsou přehlednější. Další zajímavou funkcí je zavedení automatické konverze čísla účtu na IBAN.

Trinity Bank zatím nemá mobilní aplikaci, což v době digitalizace přináší poměrně velké zklamání.

Platby pomocí Google Pay, Apple Pay

Podobně jako banka neposkytuje mobilní aplikaci ani platební karty, nemá ve svém sortimentu ani bezkontaktní platby pomocí Google Pay nebo Apple Pay. Tyto platby lze provádět pomocí mobilního telefonu nebo hodinek. Bohužel však ani toto ulehčení zatím není klientům banky k dispozici.

Závěrečné hodnocení Trinity Bank

Trinity Bank je výhradně česká banka, která zaznamenala v posledních letech růst. Dokládá to i výroční zpráva z 3. května 2022, která oznamuje, že ziskovost banky v roce 2021 překonala předchozí rok o 167 % a dosáhla historicky nejvyššího zisku před zdaněním ve výši 200 milionů Kč.  Banka tak i nadále zlepšuje své ekonomické výsledky a potvrzuje svou stabilitu na trhu.

Stále jí však chybí mobilní aplikace nebo například bezkontaktní platební služby, jako je Apple Pay nebo Google Pay.

Každopádně Trinity Bank je velmi slibná a důvěryhodná banka, což je důležitější než absence mobilní aplikace.

Výhody a nevýhody Trinity Bank

Výhody

  • Ryze česká banka s dlouholetou tradicí
  • Mimořádné zhodnocení úspor
  • Nabídka účtů v cizí měně
  • Poskytuje produkty pro podnikatele a firmy
  • Zaměřuje se na privátní bankovnictví

Nevýhody

  • Neposkytuje debetní ani kreditní karty
  • Nevlastní mobilní aplikaci a nezajišťuje okamžité platby
  • Systém nepodporuje bezkontaktní platby pomocí Google Pay a Apple Pay

Pokračujte ve čtení: TOP 10 luxusních hodinek, které definují nadčasovou eleganci

Naše hodnocení

Naše hodnocení