teletrade

V dnešním dílu naší série o webech brokerů se podíváme internetové stránky brokera TeleTrade. Budeme hodnotit přehlednost webových stránek, kvalitu nabízeného zpravodajství a úroveň služeb které web nabízí.

Přehlednost

Úvodní strana webu TeleTrade působí klidným a vcelku solidním dojmem. Horní navigační lišta funguje standartním způsobem a na její používání stačí jedno kliknutí myši, což zrychluje pohyb po webu. Pokud scrolujeme po stránce dolů, najdeme tam firemní novinky, výstupy firemních analytiků, pár základních informací o aktuálních cenách několika komodit. Úvodní strana tohoto webu nemá žádný wow efect, ale funguje tak, jak úvodní strana fungovat má. Snad jediné výtka směřuje k tomu, že navigační lišta není připnutá na horní část zobrazované stránky.

Zpravodajství

Web nabízí jistou formu zpravodajství ve formě krátkých zpráv o pohybu různých indexů a o důležitých událostech. Každý den také vychází blogy analytiků společnosti, tyto blogy však z nějakého důvodu nejsou dostupné přes záložku zpravodajství, jsou pod složkou naše společnost. K dispozici jsou dále technické analýzy. Na webu dříve byly komentované zprávy, ale poslední z těchto zpráv je z konce října 2016. V současné podobě není zpravodajství dostatečně obsáhlé, aby mohlo sloužit jako hlavní zdroj informací pro investory.

Služby

Web nabízí obchodování s obvyklou nabídkou instrumentů. Broker nabízí 3 typy účtů, které se liší podle obchodní platformy, 2 z nich mají fixní, jeden pohyblivé spready. TeleTrader nabízí možnost kopírování investorů kdy zákazníkův účet automaticky kopíruje transakce vybraného tradera, to může být způsob, jak si zjednodušit obchodování, ale tradera je nutné vybírat velmi opatrně. Web nabízí vzdělávací webináře a semináře s tím, že možnost založení demo účtu je podmíněna registrací do vzdělávacího systému společnosti.

Obecné informace

Společnost TeleTrade je evropskou dceřinou společností celosvětové sítě brokerů. Firma má pobočky v několika Evropských zemích včetně České republiky. Společnost je možné kontaktovat klasicky po mailu a telefonu, dále je na webových stránkách k dispozici online chat. Celkově hodnotíme stránky jako průměrné, web v ničem nepřekvapuje ani pozitivně, ani negativně.

Naše hodnocení

Naše hodnocení