V tomto dílu naší série o brokerských webech se podíváme web brokera XM. Budeme hodnotit přehlednost webových stránek, kvalitu nabízeného zpravodajství a úroveň služeb které web nabízí.

Přehlednost webu

Webové stránky XM jsou na první pohled, řekněme, dosti specifické, koláž z fotek může na někoho působit dobře, na někoho nepřehledně. Navigace po webu není řešena úplně šťastně, horní lištu je nutné nejprve rozkliknout a poté si vybrat z menu, což vcelku zdržuje. Celkově rozvržení webu hodnotíme jako mírně podprůměrné.

Zpravodajství

Web žádné zpravodajství nenabízí, k dispozici je jen ekonomický kalendář. Pro zákazníky jsou k dispozici každodenní forexové signály.

Služby

XM nabízí možnost obchodovat se všemi základními instrumenty, a navíc nabízí možnost obchodovat také s energiemi. Pro začátečníky web nabízí alternativu v podobě obchodování s demo účtem. XM má tři typy účtů, které se liší velikostí lotů, spreadem a minimálním vkladem. Na rozdíl od většiny svých konkurentů nabízí XM vzdělání formou živých seminářů, vzhledem k tomu, že žádný z naplánovaných seminářů se nekoná v České republice (nejbližší je v Budapešti), to znamená, že tato možnost je spíše teoretická. Jinou možnost vzdělávání XM nenabízí, což je pro začínajícího investora poměrně velká překážka.

Doplňky modelu

Obecné informace a kontaktní údaje

Stejně jako mnoho dalších brokerů, i společnost XM sídlí na Kypru kde podléhá místnímu regulátorovi CySEC. Vedle toho má firma pobočky v několika dalších zemích, bohužel však ne v České republice. Firmu lze kontaktovat pomocí mailu a telefonu, dále je k dispozici live chat. Důvěru ve společnost může zvyšovat několik ocenění. Celkově hodnotíme XM jako web spíše pro zkušené investory, začátečnici mohou mít problém najít všechny potřebné informace.

Média

Naše hodnocení