burza, kofola, erste, prazska burza

Index PX pražské burzy dnes zpevnil o 0,18 procenta na 1550,34 bodu. Z hlavních emisí se nejvýrazněji dařilo Kofole, jejíž akcie zdražily skoro o 1,5 procenta. Vyplývá to z údajů na webu burzy.

Slabší Zájem o Obchodování na Pražské Burze

Zájem o obchodování na pražské burze byl dnes slabší. „Zobchodovaný objem tvořil asi jen 80 procent dlouhodobého průměru,“ uvedl ekonom Bohumil Trampota z Komerční banky.

Šest z 11 titulů ovlivňujících hodnotu indexu PX zakončilo obchodování v plusu. Další dvě emise, banka Moneta a výrobce dronů Primoco UAV SE, stagnovaly.

Výrazný Nárůst Akcií Kofoly ČR a Erste

Nejvýraznější nárůst dnes zaznamenaly akcie nápojářské společnosti Kofola ČR, jejichž cena stoupla o 1,49 procenta na 273 korun. Následovala emise rakouské bankovní skupiny Erste s růstem o 1,33 procenta na závěrečných 1069,50 Kč za akcii.

Výraznějšímu nárůstu burzovního indexu dnes bránil mimo jiné ČEZ. Cenné papíry polostátní energetické společnosti oslabily o 0,68 procenta na 874 koruny. Ztrácela rovněž Komerční banka a metalurgická společnost Gevorkyan.

Koruna se dnes kolem 17:00 obchodovala v kurzu 25,24 Kč/EUR a 23,69 Kč/USD. V porovnání se středečním podvečerem česká měna zpevnila vůči euru o dva haléře, k dolaru si polepšila o šest haléřů. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.

Zdroj: čtk