V dalším dílu naší série o brokerských webech se podíváme internetové stránky brokera LYNX. Budeme hodnotit uživatelskou přívětivost webových stránek, kvalitu nabízeného zpravodajství a úroveň služeb které web nabízí.

Uživatelská přívětivost

Úvodní strana internetových stránek nás příliš nezaujala, grafické schéma není příliš nápadité. U navigační lišty chybí automatické rozbalování, které je u moderních webů běžné a usnadňuje orientaci. Obecně interaktivita není silnou stránkou webu. Asi nejvíce nás zklamal livechat, kde se musíte registrovat a zadávat jméno a emailovou adresu, abyste mohli chatovat. LYNX rovněž nenabízí přístup k žádné formě sociálního obchodování ani sdílení signálů.

Zpravodajství & Vzdělávání

Web má velmi slušně zpracovanou zpravodajskou a vzdělávací sekci. Minimálně co se obsahu týče. Protože nejde o zpravodajský web, je množství a frekvence zpráv adekvátní. K dispozici je i ekonomický kalendář a přehled tržních dat, kde může uživatel sledovat vývoj kurzů akcií a měn. Vzdělávat se návštěvník webu může skrze webináře, podcasty nebo formou článků. Celkově lze tuto sekci hodnotit jako poměrně solidní.

Obchodní platformy

Broker obchoduje na vlastní platformě LYNX Trading. Platforma je technicky na vysoké úrovni, obsahuje celou řadu funkcí a obchodních příkazů, grafy, ale pro začátečníky bude možná trochu nepřehledná a složitá. Pokud hledáte uživatelsky přívětivou a jednoduchou platformu, pak oceníte druhou platformu LYNX Basic. LYNX Basic je webtrader, takže jej spustíte v internetovém prohlížeči bez stahování a instalace. K dispozici je také obchodní aplikace pro smartfony a tablety.

Demo účet

Obchodníci si mohou obchodní platformu otestovat pomocí demo účtu. Poněkud nestandardní je však jeho aktivace. Abyste demo účet mohli používat, musíte si nejprve vytvořit reálný účet a vložit na něj peníze. U ostatních brokerů to bývá naopak.

Nebuďte troškaři

Broker investorům možná naznačuje, že s malými částkami nemá smysl obchodovat. Minimální vklad, se kterým si můžete otevřít účet je totiž 2000 USD. Tento fakt je sice trochu diskutabilní, nicméně konkurenční brokeři nabízejí minimální vklad řádově nižší. Někteří dokonce nulový. Stejně tak minimální velikost transakce je u LYNX také vyšší – 0,1 lotu.

Obecné informace

LYNX Broker je původem nizozemská brokerská společnost s českou pobočkou, která provozuje platformu pro online obchodování. Broker působí na trhu od roku 2006, je regulovaný, je vedený v evidenci ČNB, a vklady jeho klientů jsou pojištěné. Broker nabízí k obchodování akcie, opce, futures, forex a CFD.

Klientskou podporu můžete kontaktovat telefonicky na bezplatné telefonní lince, přes živý chat na webu brokera, emailem nebo přes aplikaci WhatsApp. Klientská podpora je dostupná každý pracovní den od 8 do 18 hodin. Mimo pracovní dobu lze brokera kontaktovat na mezinárodní telefonní lince (pouze v angličtině).

Naše hodnocení