V dnešním dílu našeho seriálu o brokerských webech se podíváme web brokera XTB. Budeme hodnotit přehlednost webových stránek, kvalitu nabízeného zpravodajství a úroveň služeb které web nabízí.

Přehlednost webu

Na úvodní straně webu XTB se nachází mnoho informací, možná až moc, méně zkušený investor může být množstvím údajů přehlcen. Úvodní straně dominuje přehled cen různých komodit a indexů, což je velmi užitečné pro zkušené investory, nováčky to spíše zmate. Stejně tak po probliknutí na horní liště se dostaneme k další dlouhým textům. Web by asi bylo dobré trochu upravit, aby byl přehlednější.

Zpravodajství

Web má poměrně podrobné zpravodajství, každý pracovní den se ve zpravodajské sekci objevuje několik zpráv. Zprávy jsou většinou ve formě článků, k dispozici jsou také občas videa. Dále lze v záložce tržní analýzy nalézt mnoho informací o aktuálních cenách. K dispozici je také užitečný ekonomický kalendář.

Služby

XTB nabízí všechny základní služby poskytované v investičním prostředí. Pro své zákazníky nabízí vzdělávání formou videí a webinářů, které se konají každý pracovní den. Pro začátečníky je připravena celá řada lekcí jak obchodovat. Začátečníci ocení možnost založit si demo účet. Další výhodou pro malé investory je absence minimálního vkladu.

Doplňky webu

Obecné informace a kontaktní údaje

Skupina XTB působí v řadě zemí po celém světě. Pražská pobočka sídlí na Florenci, ke kontaktu lze využít bezplatnou telefonní linku, nebo email. Na webu je dále k dispozici live chat. Web nelze pro svou podrobnost doporučit začátečníkům, naopak pro zkušené investory se může jednat o velmi dobrou volbu.

Média

Naše hodnocení

3 KOMENTÁŘE

  1. Dobrý den, máte někdo prosím nějakou reálnou negativní zlušenost s XTB?

  2. Ano, zkoušel jsem demo účet a zdálo se to v pořádku, ale v momentě live účtu jsem doplatil na to, že natahovali spread a účet zamrzal. Co se pamatujum, dost mi vadilo, že data se neshodovala s tím, co jsme viděl na svém účtě… takže nedoporučuji (i když moje zkušenost se váže k roku 2012, přepodkldáme, že se to nijak nezměnilo)

  3. Petr Štěpánek

    mám negativní zkušenost s nevyplacením provizí jako affiliate a z doslechu též nevyplacení prostředků z účtu, které byly vydělány z bonusového vkladu (účet normálně natvrdo zavřeli)

Comments are closed.